cloudfront

Başarıyla bitirilen “Tasarım Düşüncesi” atölyesini tamamlayan ALGEDRA Group, 19-22 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan “Bir Proje Nasıl Gerçeğe Uygulanır ” etkinliği ile İstanbul'da ki benzersiz atölye çalışmalarına devam ediyor.

İlk olarak gerçekleştirilen “Tasarım Düşüncesi” atölyesi bir hafta sürdü ve yetenekli katılımcılarına, ALGEDRA’nın yaratıcı merkezinin içgörülerine dalma imkanı verdi.

Atölye öğrencileri, bilgilerini, pratik alıştırmalar, gerçek durum çalışmaları ve faydalı materyaller ile arttırırken, katılım sertifikası aldı ve sundukları projeler hakkında değerli tavsiyeler edindiler.

AlGEDRA CEO’su Sayın Mohab Ayoub “Katılımcılar, portföyleri gözden geçirdikten sonra uzun bir aday listesinden dikkatlice seçildi. Bu atölyeler aynı zamanda ALGEDRA ekibinin gelecekteki potansiyel üyelerini tanımlayabilmesinin bir yoludur. Anahtar teslimi projeler sunmak konusundan, atölye serilerimizin yaratıcı fikirler üretme yeteneğine ve bu fikirlerin hayata geçirilmesine kadar, bu sürecin çeşitli aşamalara ayrılmasının nedeni ise bu uygulamamızın karmaşık bir uygulama olmasıdır. “ diye  iletmiştir.

Katılımcıların uygulamalı ve bilimsel olarak bilgilerini geliştirebilecekleri, mühendisler, fit-out mühendisleri ve iç mimarlar için hazırlanan ikinci atölye çalışması, malzemeler, ekip çalışması, planlama ve proje yönetimine ilişkin daha etkili seçeneklerin ortaya çıkması ve bu yeteneklerini geliştirmek isteyenler için gereken kaynak yönetimi sürecinde katılımcılara rehberlik edecektir. Bir tasarımı, uygun mimari standartlarına ve daha fazlasına dayalı mükemmel bir gerçeklikle eşleştirmenin en iyi yolları öğrenilecektir.