For Consultation

Blog


Günümüze kadar, iç tasarımı ve dekor alanını ilerletip geliştirirken, birçok şekil ve renk yaratıldı, bazıları dekorasyon, boyama ve diğer şeyler de dahil olmak üzere zümrüt yeşili rengi de ilk ortaya çıktığı ve kullanılmaya başlandığı rönesans dönemi gibi geçmiş çağlardan alındı.

Zümrüt yeşilini bugünlerde insanların ev dekorasyonunda kullanmaktan bahsettiğinizde, belki birkaç kişi mutfak ya da banyo iç mekanına uygun olmadığı için bu konuda hemfikir olmayabilir! Ancak bu fikir tamamen yanlıştır, çünkü bu renk moderniteye ve birçok stile uyarlanabilir; aynı zamanda dekorasyonu iç mimari ve tasarım uzmanlarının yapması durumunda lüks bir görünüm sağlar. 

ev dekorasyonu

Nedense hemen hemen her evde bu rengi görebiliyoruz, ister kanepe, battaniye, halı, dolap olsun, bir çok kişi genel renk olarak zümrüt yeşilini tercih ediyor.

Bu renk söz konusu olduğunda evin en seçkin alanı oturma odası veya salondur; çok lüks olup ve odaya giren herkese göz alıcı ve çekici bir görünüm verir. Zümrüt yeşili herhangi bir renkle uyum sağlayabilir, bu nedenle odanın duvarları tamamen yeşilse, beyaz boyalı veya siyah bir çerçeve iyi bir uyum sağlar, iki koyu yeşil veya sarı kanepenin ortasına altın tonlarında bir tahta yerleştirilmiş yuvarlak şekilli siyah bir masa güzel gözükebilir.  Bu ortama rahat bir görünüm verecektir. 

iç tasarım

Ancak konu zemine geldiğinde açık kahverengi ahşap zemin çok uyumlu olacaktır. Dekorasyona bitki eklemek, renge eşlik eden ana unsurlardan biridir, bu yüzden bitki eklemeyi düşünüyorsanız, cömert ve cesur olun.

Mutfak evin kalbi olduğu için onu unutamayız, zümrüt rengini uygulamak harika olurdu ama basit bir şekilde yapılmalıdır. Zümrüt yeşili mutfağınızı yaratmanın en kolay yolu böyle bir dolabı duvara monte etmektir. Zümrüt yeşili duvar kağıdı kullanmak veya duvarı boyamak istiyorsanız, beyaz depolama alanı ile açık kahverengi olması tercih edilen dolap rengine uygun olmalıdır. Tam tersi de olabilir, dolap ve raflar yeşil ve duvar kahverengi veya beyaz olabilir.

mutfak tasarımı

Beş yıldızlı bir yaşam tarzına ulaşmak, lüks bir banyoya sahip olmaktan geçer. Süslü zümrüt yeşili seramik duvarlar çok popüler ama buna sahip olmak yeterli değil, onu mükemmel yapan şey bir ayna olacaktır. Altın çerçeveli orta boy bir ayna ve alt kısmı beyaz olan bir el yıkama alanı, yani bir lavabo kullanılabilir. Dinlendirici bir banyo arıyorsanız, küveti doğa sanatıyla boyanmış bir duvarın yanına yerleştirmek daha iyi olur; küvetin diğer tarafında küçük bir ağaç dalı olan bir kap vardır.

banyo tasarımı

Salonda, mutfakta, yatak odasında veya banyoda bir diğer önemli nokta da aydınlatmadır, beyaz aydınlatma zümrüt yeşili ile uyumlu mükemmel bir renktir.

Sonuç olarak, zümrüt yeşili iç mekanların asil ve harika görünmesini sağlayan renklerden biri olduğu konusunda hemfikiriz, yani dekorasyonunuz için bu rengi düşünüyorsanız; Algedra uzmanlarını aramaktan çekinmeyin.