For Consultation

Blog

Küçük bir apartman dairesinde yaşayın veya tüm aile üyelerini barındıracak birçok küçük odayla planlanan villanız olsun, küçük alanınızın daha geniş görünmesini sağlayacak çözümler arayabilirsiniz. Bunu, daha akıllı alan planlaması ve mobilya düzeniyle başarabilirsiniz, ancak bu kez iç dekorasyonunuzdaki renkleri kullanarak daha geniş bir yer için illüzyonun nasıl yaratılacağına dair ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

  • En popüler inançlardan biri, beyaz ve nötr renklerin kullanılmasının odayı daha büyük göstereceği ve sık sık aşırı kullanıldığı ve bunun soluk bir iç mekan ile beyaz duvarların kullanılması ile sonuçlandığı yönündedir. Parlak nötr renklerin baz olarak kullanılması ve aynı zamanda daha parlak renkli seçeneklerle harmanlanması iyi bir fikirdir.İç tasarım şirketi
  • Tavanınızın daha yüksek görünmesi için beyaz bir renk seçin, beyaz rengin de farklı tonları olduğunu hatırlamak güzel.
  • Küçük yaşam alanlarında uyumlu bir iç tasarım elde etmek için 3 ana renk kuralını izleyin: Bir ana rengi baz olarak ve diğer iki rengi de ek olarak daha az miktarlarda kullanın. Daha karmaşık renkli bir ortam yaratmak da mümkündür, ancak yalnızca deneyimli tasarımcı bu sonucu elde etmek için zevkli bir kombinasyon oluşturabilir.İç tasarım şirketi
  • Daha koyu ve parlak renkler, odanın derinliğine doğru, ön planda ki  açık nötr renkler ise içine en parlak vurgular olarak yerleştirilmelidir.
  • Daha fazla doygun renkte bir veya daha fazla duvarın vurgulanması, küçük odadaki hacim eksikliğini giderir. Fotoğraf duvar kağıdı veya modaya uygun çiçek baskısı iyi bir seçenek olabilir.İç tasarım şirketi

Ana renkler için, aynı rengin iki ayrı tonunu kullanabilirsiniz, bunlar neredeyse monokromatiktir ancak kontrast renk aksesuarlarıyla karıştırılır.  

İç tasarım şirketi

  • Küçük alan için çok keskin kontrast olduğundan siyah-beyaz kombinasyonundan kaçınılmalıdır.
  • Eğer daire veya oda bol miktarda doğal ışık geliyorsa, soğuk renk düzenini (yeşil, mavi, mor varyasyonları) seçin, aksi takdirde oda alanı karanlıksa sıcak renk paleti kullanmak daha iyidir (kırmızı, turuncu sarı tonlar)
  • Pencere çerçevelemek için perdelerin rengini seçerken tercihen rengi ton olarak mobilya dekorasyonu kumaşlarıyla birleştirmek için mobilyanızın tonuna yakın tonlarda seçin. Süslemeli renkli perdelerden kaçının ve iki tonla benzer olacak şekilde zarif bir kombinasyon oluşturun.İç tasarım şirketi
  •  Ve son olarak, döşemeniz için renk seçin. Odanın daha büyük görünmesini sağlamak için koyu renkler görsel olarak daha küçük hale geleceğinden açık renk tonlarını kullanın.İç tasarım şirketiAlgedra tasarımcılarının ana tavsiyesi şu şekilde olacaktır: yönergeleri takip ederken evinizi rahat bir hale getirmek için renk eşleştirmesi yapmaktan korkmayın.

Trend renkler hakkında daha fazla bilgi edinin.