cloudfront
Spor salonu iç tasarımı egzersiz alışkanlıklarınızı etkileyebilir mi?

Spor hayatımızın çok önemli bir parçası haline geldi, sadece bir hobi değil zenginler için bir alışkanlık değil, bir yaşam rutini olmalı.

Fiziksel aktivitelerin sizi daha mutlu hissettirdiği, gevşeme ve uyku kalitesini artırdığı, enerji seviyelerini artırdığı ve genel refahı artırdığı bir sır değil, ancak çoğumuz spor salonuna gitmeye zorlanıyoruz ve zaman bulamıyoruz.

Yılbaşı kararları genellikle işe yaramaz ve spor salonu üyeliği unutulur.

Evinizin rahatlığında bir spor salonuna sahip olmak durumu kolaylaştırabilir ve spor salonuna gitmeye vaktinizin kalmamasını engelleyebilir. Evinizde spor salonuna sahip olmanın bir başka avantajı gizliliktir - bundan böyle her zaman kullanılabilir durumdadır ve kimse size izlememektedir.İç tasarım şirketi

Bir spor tutkunu olmasanız bile, spor salonuna ve zaman zaman egzersiz programlarına evinizde biraz yer ayırmanız, hayalinizdeki evi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

Spor salonu için villa alanı planlamasındaki en popüler yer, genellikle ağır spor salonu ekipmanı için yer sağlayan eğlence odasının bodrum katında değildir, bu yer evinizin diğer bir bölümünde, büyük pencereler ve daha hafif spor ekipmanlarının manzarasına sahip bir yerde bulunur.İç tasarım şirketi

Spor salonunu tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var:

1. Ev içindeki konumu

2. Alan planlama

3. Spor salonu ekipmanları

Spor salonunuz bodrum katında olacaksa, iyi bir iklimlendirme sistemi olmalı, havalandırmanın da, iklim kontrolünün de iyi aydınlatmanın da önemi bulunmaktadır. Spor salonları için popüler rustik, loft ve kentsel iç tasarım stilleri, sizin tercih etmeniz gereken seçenek olmamalıdır.

Kendi spor salonunuza sahip olmak hayal gücünüze göre iç tasarım stilini seçmenize ve hoş bir egzersiz için istediğiniz kadar çekici hale getirmenize izin veriyor.

Büyük aynalar, göz kamaştırıcı aydınlatma, kaliteli spor ekipmanları, iyi ses sistemi ve duvardaki spor teklifleri veya sizi motive edecek duvar resimleri - kesinlikle daha fazla zaman harcamak istemenizi sağlayacaktır.İç tasarım şirketi

Spor salonu ekipmanlarını seçerken daima en iyi fiyatı değil en iyi kaliteyi seçin, çünkü katlayabileceğiniz makineler daha ucuzdur ancak sabit makinelerden daha az dayanıklıdır.

Ağırlık kaldırma ve ağır ekipmanların büyük bir hayranı değilseniz, egzersizleriniz için ipler, yoga matları, büyük bir lastik top gibi aletlerle daha küçük bir yer tasarlayabilirsiniz.

Unutmayalım ki, en sevdiğiniz TV şovunu veya çevrimiçi antrenman ev programını izlerken oturma odanızı ara sıra küçük bir egzersiz yerine çevirmenin, iç mekanınızın düzenini tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken her zaman iyi bir fikir olduğunu unutmayın.İç tasarım şirketiKuşkusuz, profesyonelce hazırlanmış iç mekan tasarımımız ev ve mekan düzeninin alışkanlıklarımızı ve günlük rutini olumlu yönde etkileyebilir.

Olumlu değişim için iç mekan ve mekan düzeninizi nasıl geliştireceğinizle ilgili danışmanlık almak için Algedra uzmanlarıyla görüşün.

Aktif ve sağlıklı kalın!
İlginizi çekebilecek makaleler