For Consultation

Blog

Evin iç tasarımı kişisel zevkinizi yansıtır. Bu nedenle, teknik ve sanatsal eksikliklerden kaçınmak önemli.

Aşağıda, bilmeniz ve kaçınmanız gereken ev iç tasarımının en yaygın 5 hatası mevcut:

1. Seçimden Önce Odanın Ölçümünde Dikkat Eksikliği:

house interior design

Oda ölçümlerinin yanlış rakamları, odanın bir mobilya deposu gibi görünmesini sağlayan uygunsuz mobilya parçaları satın almaya yol açabilir. Bu sorunu önlemek için seçimin oda gereksinimlerine göre planlanması ve satın alınması önerilir.

2. Mobilya ve Antika Satın Almadan Önce Evi Boyama:

Daha sonra boya renklerini değiştirmek kolay bir işlem değildir. Bu nedenle, boya renklerini seçmek için acele etmemek gerekir. Mobilya parçalarının yerini değiştirmek kolaydır, bu nedenle ev boyalarını tam tersine değil, mobilya örneğine göre uygulayabiliriz.

luxury house interior design

3. Rastgele Aksesuar Dağıtımı:

Duvardaki tek parça çizim ile birlikte basit aksesuarlar şiddetle tavsiye edilir. Büyük dağıtım dağınıklıktır.

4. Doğal Bitkilerin İhmal Edilmesi:

Yapay bitki ne kadar klas olursa olsun, doğal olanın yerini tutamaz. Bir tür ihmali yansıtan sarı ve düşmüş kağıtların aksine, odanın büyüleyici bir görünümünü veren doğal bitkilere iyi bakmak iyi bir görünüm verir.

classic natural interior

5. Önce konfor:

Konforunuzu asla bir görünümle değiştirmeyin, ekranda bir mobilya parçası (örneğin bir yemek masası) görüp isteyebilir, hatta satın almaya gidebilirsiniz, evde denediğinizde ise çok yüksek veya alçak olduğu için rahatsızlık hissedebilirsiniz veya mobilya seçimini önce hisselerinize, sonra görünüşe göre yapmalısınız.