cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi İstanbul

Kış, ilkbaharda çiçek açmadan önce bahçeye ağaç dikmek ve ortamı koordine etmek için uygun bir mevsim.

Hayalini kurduğunuz bu büyüleyici giriş bahçesine sahip olmak birçok yolla yapılabilir. Bazı yaygın hatalardan kaçınmanın önemini göz önüne almalısınız. ALGEDRA Interior Design’ın seçtiği 6 taneyi burada bulabilirsiniz:

1. Yetiştirilen Bitkileri Satın Almayın:

Herkes, özellikle çit olarak kullanılmışsa, yüksek ve büyük ağaçları olan bir bahçeyi sever. Bu konudaki sabırsızlığın maliyeti çok yüksek! Yüksek miktarda para ödemek zorunda kalacaksınız, o zaman birkaç yıl sonra hiçbir fark bulamayacaksınız.

2. Bitkilerin Sıkışıklığı:

Herkes boş noktalardan kaçınmak ister ve bitkilerin büyümesi sebebiyle birbirleri arasında bir boşluk olması gerektiğini göz ardı eder, bunu yapmak toprağa ve bitkilere çok zarar verir ve bir süre sonra bazılarını çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Villas landscape designs in dubai

3. Bir Yıl 4 Mevsim:

Tüm bahçeler ilkbaharda yetiştiğinde büyüleyici görünüyor. Ancak, yılın dikkate alınması gereken 4 mevsimi olduğunu hatırlamak önemli.

Yaprak dökmeyen bitkilerin kışın tüy şeklindeki ağaçlara sahip olması için seçilmesi şiddetle tavsiye edilir ve bahçenizi soğuk ve soluk gösteren bitkilerden kaçının.

4. Rahatsız Mobilya Kullanımını Önlemek:

Bahçenizde başka bir oturma odası olmayacağı için sizi rahatlatan ve farklı iklimlere direnen mobilyaları seçmelisiniz.

Geniş koltuklar, derin konforlu bir kanepe seçin ve güzel bir kitap eşliğinde iyi vakit geçirin. Daha fazla konfor ve güzellik için ekstra yastıklar ekleyin.

5. Yeşil Yaprakların Sayısı:

Çiçeklenme süresi sınırlıdır, bu nedenle bitkileri çiçeklerine göre değil yapraklarına göre satın alın. İki hafta daha değil, tam bir yıl manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz için bu bitkiler daha fazla yaşarlar.

Luxury Landscape design in Abu Dhabi

6. Malzemeleri Akıllıca Seçin

Onlara bakan ve şok olmanıza neden olan malzemeleri seçmeyin! Giriş katı ve duvarlar, örneğin çatı ve ön kapı ile eşleşmelidir.

Bahçenin ve evin birkaç malzemesi yeterlidir ve birbirleriyle uyum içinde bütünleşmek zorundadır, bitkilerin ve çiçeklerin, ev boyalarının değil, gösteri yapmasına izin verin.
İlginizi çekebilecek makaleler