cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi türkiye

Neoklasik mimari, 18. yüzyılın ortalarında başlayan neoklasik hareketin ürettiği bir mimari tarzdır. 19. yüzyıl boyunca, iç tasarım çok neoklasizmle ilgiliydi. Tarihçilik günün düzeniydi ve art nouveau iç tasarımı bu geleneksel stile bir tepki olarak ortaya çıktı. Modern ev tasarımınızda art nouveau tarzı dekoru taklit etmenin birçok yolu vardır. İşte görünüşü kopyalamanın ve evinizi bir art nouveau cenneti haline getirmenin bazı yolları:

DUVARLARI BİTİRME

Walls Finishing & Art Nouveau Style

Nouveau'daki Duvar Sanatı akıcıdır, dalgalı bir şekli tekrarlamaktadır. Duvar kaplamanın birçok çeşidi vardır: çiçek desenli duvar kağıdı, dekoratif sıva, kumaş döşeme ve boya. Çoğu zaman, duvarlar gösterişli, tek bir renkte boyanmış, sadece dikkatleri dağıtmayan ana tasarımın arka planını oluşturmaktadır.

TAVAN VE ZEMİN

Ceiling And Floor Art Design

Tavan kaplamaları; boyama, vitray pencerelerin kullanımı, kalıplar, gökyüzü ve bulutlar, gerilmiş tavan, basit bir boyama veya dijital duvar resmi gibi birçok ilginç stili içerir. Daha sağduyulu seçeneklerde  vardır: kısa ve öz beyaz boya ve vitray avizelerin kullanımı çok modern bir dekor oluşturmanıza olanak sağlar.

Masif ahşap, sanat parkesi, laminat parke, sıklıkla yer döşemesi olarak kullanılır. Mermer veya doğal taş kaplamaya sahip fayanslar, mutfak ve banyo tasarımı için kullanılabilir. Çok fazla renk ve çiçek süslemeli güzel halılar en iyi zemin dekorlarından biridir.

MOBİLYA

Furniture Art Nouveau Interior

Bu stil, mobilya seçerken özel kuralları belirler: aynı anda işlevsel, pratik ve zarif olmalıdır.

Şifonyerler, gardıroplar ve masalar - tüm bu mobilyalar ince kıvrımlar, dövme demir metaller ile dekore edilmelidir.

 Dolaplar vitray resimlerle dekore edilmiştir. Aynısı döşemeli mobilyalar için de geçerlidir: yumuşak kolçaklar, süslü ahşap ayaklı sandalyeler bitki pleksisini tekrarlar. Kumaşta birçok çiçek ve yaprak görüntüsü var, bunlar genellikle altın veya gümüş ipliklerle dokunuyor.

Art Nouveau, bize bugün iç dekorasyonda hala görülebilen ikonik izler bıraktı. Zamanında devrimciydi ve bu durum, bu nedenle son trendleri takip etmek isteyenler arasında popülerliğini arttırmıştı. Ne yazık ki, bu popülerlik dünya çapında bir üne sahip olmasına rağmen çok fazla şişkin, abartılı, cömert ve her şeyden önce pahalı olduğu için kısa sürdü.

Art Nouveau iç tasarımını anladınız mı? ALGEDRA İç Tasarım tasarımcıları evinize veya dairenize bu stili uygulamanıza memnuniyetle yardımcı olacaktır. Bizi hemen 00971528111106'dan arayın.




İlginizi çekebilecek makaleler