cloudfront
En iyi mimarlık şirketi türkiye

Sanat ve iç tasarımdaki yeri tamamen farklı bir konsept olan Art Deko’nun tarihi 1908 Avrupa’sına kadar uzanıyor. Art Deko, genel olarak Fransa ve özellikle Paris ile güçlü bağlantıları olan bir hareketti.

Art Deko, basit cesur şekiller, desenler ve renklerin kullanımını destekleyen  bir iç tasarım konseptidir, ancak adı altında üretilen ürünler eşit derecede çeşitli tasarımları kapsıyorsa, çok çeşitli etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

decor interior design Dubai

Orijinal nesneler kullanacaksanız , evinizde bir Art Deko iç tasarımın olması pahalı olabilir, ancak daha az pahalı kopyaların nerede görüneceğini biliyorsanız, aynı etkiyi elde edebilirsiniz. İronik olarak, savaş arası yıllarının seri üretilen Art Deko parçaları neredeyse antik sayılıyor.

Art Deko, Hollywood stüdyolarının prodüksiyonları ve sinema tutkunlarının en sevdikleri filmlerde görebilecekleri stiller gibi diğer trendlerle de bağlantılıydı. Lamba, perde ve diğer mobilyaların ardındaki mantık Art Deko’yu etkilemiştir.

unique decor interior design

En iyi renk şemaları kırmızı, sarı, krom ve gümüşün  yanı sıra siyahtır ve sıklıkla duvar dekorasyonu, perdeler ve halılar için kullanılır. Art Deko iç tasarımı için tercih edilen zemin halıların aksine ahşap zeminlerdir.

Evinizi Art Deko tarzı ile tasarlamanız zor değil, hemen profesyonel tasarımcılarımızla iletişime geçin. 00971528111106
İlginizi çekebilecek makaleler