For Consultation

Blog

Mermer, güzellik ve dayanıklılık söz konusu olduğunda doğal taşların lideri olarak bilinir, belirli bir yapı veya anıtın tasarımını geliştirmek için dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılır. İyi cilalı ve temiz olduğunda, mermer mükemmel yansıtıcı özelliklere sahiptir ve bu yüzden insanlar onu çok sevmektedir.

İç tasarım şirketi

Carrara mermeri, Roma imparatorluğuna kadar uzanan zengin bir tarihe sahip olan değerli doğal taşlardan biri olan, yüksek kalitede bir beyaz veya mavi-gri mermer türüdür. İtalya'nın Toskana bölgesindeki Massa ve Carrara illerinde bulunan Carrara kentinde ki taş ocağından çıkarılır.

İç tasarım şirketi 

Saraylarda, müzelerde, kiliselerde ve heykellerde kullanılan en  popüler olan en lüks malzeme olmuştur.

Carrara'daki mermer, Pantheon gibi Antik Roma'daki en dikkat çekici binalardan bazıları için kullanılmış olup zaman zaman ünlü heykellerde kullanılmak üzere Rönesans dönemine geçmiştir.

İç tasarım şirketi 

Günümüzde sıradan binalarda kullanılmak için daha lüks sayılmakta ve bu nedenle modern anıtlara seçkin ve zarif bir dokunuş getirmek için kullanılmaktadır.

Bu sebeple, Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri, Şeyh Zayed Camii'nde kullanılacak temel mermer malzemelerden biri olarak seçildi. Olağanüstü bir iç tasarıma sahip olan, TripAdvisor'a göre dünyanın ikinci en sevilen dönüm noktası olarak gezginler tarafından derecelendirilmiştir.

İç tasarım şirketi