For Consultation

Blog

Her yıl, dünya çapında tanınan renk uzmanları ve şirketleri, mevcut dönemi en iyi yansıtan renk tonu için renk trendi içgörüleri ve listelerinden seçim yapar. Yılın rengi için seçtikleri ton, dünyadaki ürünler, teknoloji, iç tasarım, moda ve sanat trendlerini şekillendiriyor.

Algedra Interior Design, 2022 yılının trend rengini sizler için derliyor. Bu trend tonların sizinle etkileşime girip girmediğine bakın.

İşte Pantone ve Benjamin Moore'un açıkladığı üzere 2022 senesinin renkleri;
 

Pantone’dan Very Peri


Pantone Renk Enstitüsü bu yıl kadrosundan herhangi bir renk seçmedi; bunun yerine yeni bir renk tonu yarattı, Very Peri. Tüm dünyayı yakıp kavuran Covid-19'un ve onu ifade etmenin ve pandemi sonrası dünyaya uyum sağlamak için bir geçiş olduğunu kabul etmeye hazır olmanın ve dünyaya en fazla katkıyı ve tatmini hissettirmeyi sağlayan otantik zevk sağlayan bir renktir.
 

iç tasarım


Farklı paradigmalar ortaya çıkıyor olabilir ve bu yeni deneyimin en uç noktasında. Very Peri, deniz salyangozunun canlı bir rengi olarak tanımlanır. Mavinin yatıştırıcı aşinalığıyla harmanlanır ve kırmızının heyecanını ve enerjisini uyumlu hale getirir.

Renk, zekanın ötesine geçen bir tür farkındalık sergileyen yeni bir bakış açısı getiriyor - vizyonları ve fütürist düşünceleri, canlı, dinamik varlığı ve neşeli tutumu geliştiriyor. Cesur yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi teşvik eden bir amaca dahil olmayı veya evrensel ilkelerden yararlandığınızı düşünün.
 

yatak odası iç tasarımı


İç mekanlarınız için bir hoşluk duygusunu yükseltin. Yaratıcı, beklenmedik bir renk kombinasyonu yaratın.

Karıştırın - doğadan ilham alan, canlandırıcı bir home ofisleri ve oturma odası tasarımları tasarlamak için yemyeşil tonları 2022 yılının rengiyle eşleştirin.

Ev dekorunuzda ve tasarımınızda biraz sessizlik ve huzur arayanlar  için yatak odalarına çok uygun, rahatlatıcı ve dengeli bir görünüm için Veri Peri'yi leylak rengi ve pişmiş toprak gibi yumuşak tonlarla eşleştirin. Siz en iyisini hakediyorsun.

Çocuk yatak odasında bu deniz salyangozu mavisini sıcak pembe ve parlak sarı ile birleştirerek klasik ana renk paletini çeşitlendirin. Mobilya, vurgu parçaları veya boya renkleri ile birlikte sunulan Very Peri, her mekana yaratıcı, umutlu bir tavır katıyor.
 

Benjamin Moore’dan October Mist


Benjamin Moore'un 2022 için renk seçimi olan October Mist 1495 adlı yumuşak, gümüşi bir yeşildir. Bu botanik ton, bir çiçek sapının uçuk yeşilini temsil eder ve markanın daha geniş 2022 renk trendleri paletinin temelini oluşturur.
 

oturma odası iç tasarımı


October Mist 1495, herhangi bir boya projesi için benzersiz kombinasyonlara ilham verirken renklerin zahmetsiz uyumunu yansıtır.


aile oturma odası iç tasarımı


Tek renkli bir palete sıcaklık ve derinlik eklemek için October Mistinin yumuşak tonlarını zengin bir koyu gölgeyle birleştirin. Canlı bir görünüm için, buzlu mavi-yeşil veya mürekkepli mavi-siyah ile yılın serin alt tonları ile bu rengi ortaya çıkarın.

mutfak iç tasarımı


Algedra Design, tasarım sürecinizi mümkün olan en iyi şekilde yükseltmek için projenizin benzersiz ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine uyan iç tasarımın, dış mekanların ve mobilya içindeki renk stratejilerinin ve daha fazlasının geliştirilmesinde size rehberlik edebilir.

Tasarım galerimizden seçim yapabilirsiniz ve hayalinizdeki proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.