For Consultation

Blog

Misafirlerinizi lüks ve sofistike bir yemek masasında ağırlayın. İşlevsellik ve güzelliğin doğru ve karmaşık olmayan kriterlerini birleştirerek ve dekora ışık tutarak, mobilyaların oturma düzenini bozmayacak şekilde dağıtarak ve diğerleriyle uyumunu sağlayarak yemek odanızı evin en güzel köşelerinden biri haline getirin.

Buradaki sorun, evde veya iş yerinizde yeterli alan olup olmadığıdır. Resmi veya gayri resmi bir yemek odasına sahip olmak ister misiniz? Her iki kategoriye de uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Yoksa ikisi de mevcut mu?

Modern yaşam trendleri, bizi uyulması gereken kurallara ve evdeki tüm odalardan resmi yemek odasının iç tasarım dünyasında en az aranan oda olduğunun anlaşılmasına yönlendiriyor. Açık plan yaşam alanlarına sahip olmak, daha rahat bir yemek odası tasarımıyla sonuçlanan esnek bir alana yemek alanları eklemek anlamına gelir. Ayrıca yoğun yaşam tarzları, insanları bu amaçla oluşturulmuş yemek odasına bakan kanepede daha fazla yemek yemeye veya mutfakta küçük bir masa kullanmaya yöneltmiştir.

Yani resmi ve gayri resmi yemek odası arasındaki tartışmada, geleneksel (resmi) yemek odasının kaybedeceğini düşünebilirsiniz! Ya da onsuz yapabileceğimizi?

Resmi yemek odasının ne olduğunu ve bu oda için bazı tasarım fikirlerini birlikte öğrenelim!

Genellikle, özel günlerde yemek yemek için bir odaya resmi yemek odası denir. Ancak günümüzde aile bireylerinin günlük hayatın kaygılarıyla meşgul olmaları nedeniyle yemeklerimizin çoğunu yediğimiz mutfakta daha küçük bir masa bulunması nedeniyle kullanımı daha az olası hale gelmiştir. Ama bu bizi, evin bir köşesini de kaplayan, daha resmi ve tüm detaylarıyla daha özenli tasarlanmış bir yemek odasının yanında ek bir yemek odasına sahip olmaktan ve bununla ilgilenmekten bizi alıkoymamalı. Burada daha büyük bir masa ve daha lüks sandalyeler buluyoruz, bununla ziyafetlere, birçok misafir ve arkadaşı davet ederek kutlamalar yapmaya hazırız.

Akşam yemeği, bazı evlerde ve bazı ailelerin adetlerine göre, mutfak ve oturma odası atmosferinden uzakta, haftanın her günü tüm aile bireylerinin toplandığı ana yemek olarak belli bir formaliteye tabi tutulur. Sadece yemeğe odaklanmak ve bunun için birbirleriyle sohbet etmek ve sonuç olarak, yemek odasının çok önemli ve evin geri kalan köşelerinden daha az önemli olmayan birçok kullanımı vardır.

Özetlemek gerekirse, resmi yemek odası sadece yemek yenecek bir yeri temsil etmez, yemek masası, insanları kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği gibi ana yemeği yemek için bir araya getiren ve bize bir fikir vermek için bir araya getiren bir yer olarak kabul edilir. Herhangi bir vesileyle toplamanın ve kutlamanın güzelliğini hissedersiniz.

Resmi yemek odası fikirleri

Resmi yemek masası tasarım fikirleri, kullanılan alanın doğası etrafında döner. Etkinlikler için ise bu, ihtiyacınız olan masa tipini belirleyecektir, böylece seçim lüks hissi veren büyük, lüks masa tipi olur, bu nedenle çevresinde çok sayıda insanı barındıran büyük bir dikdörtgen masa seçin. .


yemek odası tasarımı

Aynı şekilde sık sık kullanacaksanız masa tasarımlarını tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Yakınlaştırılıp uzaklaştırılabilen, küçültüldüğünde daha az insanla daha fazla samimiyetin tadını çıkaran ve geniş bir insanı ağırlamak için büyütülme olasılığına sahip esnek masaları ele alalım. Yuvarlak bir masanın kare kenarlı bir masaya göre daha az resmi göründüğünü asla unutmayın, resmi ve resmi olmayan bir görünümle bir denge istiyorsanız, resmi ve sessiz arasında iyi bir denge olan oval şekilli tasarımlara başvurmanız önerilir.

 

yemek odası dekorasyonu

Aynı tavsiye sandalye seçenekleri için de geçerlidir - bir odayı az çok resmi gösterme yeteneğine sahiptirler ve resmi bir yemek odasının tonunu belirlemede de önemli bir rol oynarlar. Genel olarak, koltuklar ve kolsuz sandalyeler ile karşılaştırıldığında, iki tip arasında lüks hissinde büyük bir fark olduğunu, koltuk tasarımına lüks ve zarafet bir görünüm kazandırdığını ve bu nedenle yemek odasının daha resmi olma eğiliminde olduğunu görüyoruz.

iç tasarım


Kolsuz olan ikincisi, daha hafif bir estetik yaratır ve daha fazla yakınlığı ve daha fazla yakınlığı teşvik eder, yalnızca resmi olmayan bir ortamda aile üyeleri arasında kullanılmalı.
 

ev dekorasyonu

Son olarak, masa üstü. Resmi yemek odası sadece bir aktiviteye ev sahipliği yaptığı için onu pratik bir şekilde tasarlamak çok mantıklı. Resmi yemek odası, yatak örtüleri ve desenli kumaşlardan güzel ağır keten peçetelere (ortada sarılan peçete halkaları ile birlikte) kadar her şeyi kucaklar. Birkaç zarif mum ve onları yemek masanızın üzerine yayın.

Dilerseniz şekli standart olacak şekilde masanızın ortasını çiçeklerle doldurun, böylece yemek masanız misafirlerinizi etkilemek için güzel bir sunum yapmak için her zaman hazır olsun.


iç dekorasyon
 

Yemek odanızı yeniden dekore ediyorsanız veya tadilat yapıyorsanız, tasarım hakkında düşünmenin bir sonucu olarak iki ana yöne düşebilir: resmi ve gayri resmi. Resmi tasarımın, odanıza her zaman istediğiniz incelik ve zarafeti veren bir özelliği olduğunu unutmayın.

Ama endişelenmeyin! Yemek odası mobilyalarını ve dekorasyonlarını koordine etmek için Algedra Group tasarımcılarının yardımıyla yemek odasını resmi veya gayri resmi yemekler için uygun bir yer haline getirmenin yanı sıra tüm aile üyeleri için bir cennet ve popüler bir yer haline getirmek için çok yönlülük ile resmi bir yemek takımı stili elde etmek için birçok fikir ve yol sunuyoruz.

Yemek odanız için fikir mi arıyorsunuz? Daha ilham verici fikirler için makalemizi okuyun ve bizimle iletişime geçin.