For Consultation

Blog

Müh. Tareq’a göre, yatak odası, uzun yorucu bir günün ardından zaman geçirebileceğimiz en iyi yerdir. Tareq Skaik, iç tasarımda çok dikkat çeken bir oda olduğunu belirtmiştir. ALGEDRA'da her zaman lüks ve zarafet atmosferi katacak dokunuşu ararız.

ALGEDRA’nın ekibi, tasarımda birçok seçenek sunacak ve 3 boyutlu resimleri yüksek kalitede sunacak ve renk koordinasyonu için bir sunum sunmanın yanı sıra, etraftaki mobilyalara uyacak şekilde ışık dağıtma parlaklığına da sahip olacak. Ona göre, oturma odası özel bir dekora sahip olmalı, çünkü kişisel bir alandır. ALGEDRA'yı tavandan duvarlara, yataklara, yastıklara, yatak örtülerine, rahat renklere ve yatağa kadar dekorasyon detaylarına dikkat etmeye motive eden şey budur.

Yatak odası, ait olduğu sosyal statüye ek olarak sahibinin kişiliğini yansıtır. Çoğu yatak odasının yatak ayakları gibi paylaştığı ortak şeyler olmasına rağmen her kişi için oldukça benzersizdir. Ancak, dekora göre farklılık gösterir, örneğin; oyma ahşap ayaklar veya süslü metal ayaklar.

Teknoloji nedeniyle, yatak odaları günümüzde farklı şekillere sahiptir. Ancak esas olarak ev sahibinin zevkine bağlıdır, örneğin; bir yatak odası belirli bir boyuta (çift kral), bir yan masaya ve bir halıya veya daha fazlasına sahip olabilir.

bedroom interior design

Ayrıca, birden fazla kişi odayı paylaşıyorsa yatak odasında ranza olabilir. Yan masalara gelince, bunlar genellikle bir dekorasyon parçası değildir, çünkü günümüzde insanlar bunları bir masa lambası ve alarm gibi küçük şeyleri yerleştirmek için kullanıyorlar.

Arabesk stil yapılmış yatak odaları, oda tamamen arabeskten yapılmış olsun veya modern mobilya parçalarıyla birlikte arabesk kullanıyor olsun, yere zenginlik katar. Yatak ve dolaplar arabesk ise, masalar modern dekordan veya tam tersi olabili ve arabesk tarza daha fazla zenginlik katmak istiyorsak, pencereye bir cumba ekleyebilir veya kabuk ve bakır desenli ahşap bir kutu kullanabiliriz.

Dekordaki rokoko stili, sıcaklık ve samimiyete ilham veren bir stil olarak kabul edilir, çünkü kadın modeli bu modelde kıvrımlı çizgilerle baskındır. Bu model çok zarif olarak kabul edilir.

Bu dekorasyon tarzında, yumuşak renkler genel görünüme hakimdir. Düz çizgileri ve sıraları olan asimetrik mobilyalar ile iyi bir şekilde birleşirler. Bu tarzdaki mobilyalar yumuşak kadın kişiliğini taklit eder. Bu rokoko tarzında, tuval duvar kağıdı kullanılır veya duvarlar parlak ısı malzemelerinde boyanır ve kullanılan perdelere uyuyorsa daha güzel olurdu. Tüm stil, zarafet ve daha fazla güzellik eklemek için bazı altın desenli beyaz duvar alçı süslemeleri ile tamamlanır.

best bedroom furniture

Fransız klasik dekoru, nefes kesici birçok değerli ve çok güzel aksesuarlar ile zengindir. Bu zengin Fransız klasik dekorunun en önemli özellikleri açık renkler, aynalar, altın ve ziyafet ya da karo zeminli metal mobilyalardır.

Yatak odası renklerin kum tonlarında harika görünecek. Altın rengine yumuşak geçişle, tüm oda zeminini kum renklerinde veya bej renk geçişlerinde yumuşak bir halı ile kaplayabiliriz. Herhangi bir yatak odasının önemli bir parçası olan yatak, Roma tarzındadır ve yatağın ön kısmı yumuşak deri ile kaplıdır, birçok formdaki yastıklar yatak tasarımına uygun bir şekilde yerleştirilir.

Kırık beyaz yatak, dolap, dolap ve aksesuar kutusu için tercih edilir, oda aksesuarları ve süslemeler duvar resimleri, aynalar, mumluklar ve büyük vazolardır.

modern master bedroom design

Müh. Tareq Skaik, tasarımın renkler, duvarlar ve tasarım stili aracılığıyla ev sahibinin karakterini yansıtması gerektiğini doğrular. Düz çizgilerin modern tasarımda kullanıldığını, kıvrımlı çizgilerin klasik tarzda kullanıldığını ve misyonumuzun her iki stil arasında uyumlu bir şekilde birleştirilmesini ve farklı ve benzersiz bir proje sunmak olduğunu belirtti. Klasik mobilya parçalarının daha az delme ve desenlerle yeniden yerleştirilmesi, estetik dokunuşlar ekleyerek içine yerleştirilecekleri alana uyacaktır.