cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

İç tasarım, kişiliği ifade edebilecek ve yaşam baskılarının neden olduğu negatif enerjiyi geri çekerek ona katkıda bulunabilecek bir felsefeye sahip. Çalışmalar, insanın dekor yoluyla yeni ve daha iyi bir yaşam tarzı aradığını göstermiştir. Yeni teknolojiler ve modern fikirler, iç tasarımı ve insanların genel tercihlerini de etkileyen birçok büyük ve küçük değişikliğe neden olmuştur.

Ya biliyorsunuz ya da bilmiyorsunuz; tıpkı kıyafetler, favori bir renk veya kumaş veya stil gibi her kişi için özel detaylı favori bir iç tasarım stili var. Modellerde bile, bir kişinin belirli bir nedenden dolayı, örneğin klasik, modern veya kırsal olarak tercih ettiği birkaç tane stil vardır.

Günümüzde herkes tarafından tercih edilen ve çok ünlü birçok farklı stil var. Çünkü küçük evler için çok uygun olan daha az mobilyaya ihtiyaç duyulmaktadır. İşte aşağıdaki üç model:

Contemporary model design

1. Çağdaş model:

Temiz çizgileri ve az süslemeli geometrik formları içerir. Dokuma kumaşlar ve nötr renkler ile sağlam bir şekilde dengelenmiş iç mekanın, daha az mobilyaların önemini vurgular.

2. Modern model:

Bu model Almanya'da bir mimarlık okulu olan Bauhaus aracılığıyla gün ışığına çıktı. Bu okulun en ünlü fikirlerinden biri şeklin işlevselliğini belirlemesi. Bu model, onu diğer modellerden ayıran karakteristik, temiz ve basit çizgilere, siyah ve beyaz nötr renklere ve küçük basit aksesuarlara sahip.

3. Basit model:

Bu model, alanları aydınlatmak için doğal ışığa dayanır. Beyaz ve mavi gibi soğuk renkler onu diğerlerinden ayıran şey. Aydınlatma, minimum mobilya kullanımı ile birlikte odaklandığı için en önemli faktör. Örneğin, önemli dolaplar duvarlara gizlenecek ve diğer birçok mobilya parçasını gizleyecektir.

Gelecekte, iç tasarım uzmanları, geleneksel ve çağdaş arasında bir araya gelen geçiş tasarımına döneceklerini tahmin etmektedir. Tasarımlara metal yerleştirmeye ve hava temizleyicileri ve kirliliğin ortadan kaldırılmasıyla evi sağlıklı bir eve dönüştürecek teknolojileri kullanmaya odaklanacaktır.

simplistic modern design

Uzmanlar, gelecekteki iç tasarımın oluşacağı 8 faktörü, fantastik 8 olarak adlandırıyor:

a. Daha sağlıklı bir eve:

Bu eğilim, evin iç ve hatta dış tasarımındadır ve en önemlisidir. Sağlıklı evler, ister son katlarda ister işlenmiş ahşap kullanırken veya hava temizleyicileri kullanırken, insanların hayatlarını daha iyi hale getirmek ve çevrelerini iyileştirmek için büyük önem taşımaktadır, tuvalet dokunmadan çalışacak ve evde yaşamı kolaylaştıracak diğer birçok teknoloji ve daha sağlıklı ortam sağlanacaktır. 

b. Evde konforu artırın:

Bazı konfor yöntemleri iç tasarımda değişmez; teknolojiyle, örneğin yerden ısıtma ve kuru havlulara ısıtma rafları ve diğer birçok örnekle geliştirin.

comfortable interior design

 c. Enerji tasarrufu:

Sürdürülebilirlik, mimari ve iç dekorasyonun yükselişindeki en önemli eğilim. Küresel ısınma ve dünyadaki düşük yakıt rezervleri nedeniyle enerji tasarruflu evler artıyor. Böylece evler güneş enerjisi, rüzgar, dinamik enerji ve diğerleri gibi yenilenebilir enerjiye güveneceklerdir. Kağıt ve ahşap gibi geri dönüştürülebilir birçok kaynağın geri dönüştürülmesi gerçekleşecektir.

d. Renkler:

Uzmanlar geleceğin rengi olarak belirli bir renk seçmek istemiyorlar. Ancak sezonun rengini veya yılın rengini bilmek istiyorsanız, havlu, çarşaf ve örtü satan mağazaları ziyaret edin. Yılın rengini bir boya dükkanına gitmekten daha kolay bulacaksınız.

Sonunda, aydınlatma ve diğer faktörler gibi birçok şeyi kontrol ederek teknolojinin gelecekte muhtemelen iç tasarıma hakim olacağını söylemek doğrudur. Bugünlerde bazı evlerin iç tasarımına büyük ölçüde müdahale edildi, ancak tüm evlere girmesi yıllar alacaktır ve yayılacaktır.
İlginizi çekebilecek makaleler