For Consultation

Blog

Modern dış tasarım, uygulamasında kullanılan görünüm ve malzemelerle tanımlanır.

Modern tarz mimari, endüstriyel evrimden sonra ortaya çıktı ve modern yaşam tarzını yansıtan ileri görüşlü bir tasarım.

Bu, yeni villaların geliştirilmesinde yaygın olarak görülebilir.

Villanız için modern tasarım seçip seçmediğinizi nasıl anlarsınız?

Modern tasarlanmış evin dış özellikleri:

• Geniş açık kat planı

Modern villa tasarımı geniş düzen ve içeride açık alan planlaması, dış tasarımın görünümünü etkiler. Villa tasarımının içinde ve dışında basit geometrik formlar bulunur.

modern villa dış tasarımı

• İç ve dış alan bağlantısı

Modern ev, kapalı alanın açık hava terasına ve genellikle havuza sorunsuz bir şekilde bağlanacağı bir şekilde tasarlanmıştır. Bu, villanın ana girişinde görülmeyebilir, ancak arka bahçe genellikle iç mekanın dış mekana açıldığı ve doğa ile birleştiği bir atmosfer yaratacak şekilde dizayn edilmiştir. Modern villayı tanımlayan açık alanlar bulunmaktadır.

modern villa dış tasarımı

• Düz çatı

Bu stilin ayırt edici ana özelliklerden biri, villa dışına şık bir estetik görünüm veren düz bir çatıdır. Düz çatı sıkıcı olduğu anlamına gelmez. Modern dış düz çatı, uzatıldığında bir gölge oluşturur ve çeşitlilik için evin geri kalanından farklı renk tonlarında olabilir. Düz çatının ömrü uzar ve daha az su çeker.

Modern dış tasarım

• Basitleştirilmiş kaplama ve duvar kaplamaları

Modern villa dış cephe duvarı; sadece çimento, sıva kaplaması ve basit tuğla duvardan bir adım daha ileri gider. Geniş malzeme ve teknik yelpazesi lüks villanın vizyonunu ifade etmek için geniş bir fırsat sunmaktadır.

Modern villa dış tasarımı

• Yenilikçi malzemeler

Modern villa tasarımı, malzemelerin kullanımı nedeniyle kesinlikle dışıyla öne çıkıyor. Ahşap, metal, vinil, yansıtıcı cam ve geleneksel veya klasik tarzda dış tasarımda yaygın olmayan diğer yenilikçi malzemeler kullanılıyor.

modern villa dış tasarımı

• Cephe tasarımı

Modern villa cephesi aşırı detaylar olmadan yalındır, ancak villa mimarisinin güzelliğini vurgulayan kavramsal aydınlatma tasarımı nedeniyle etkileyici görünmektedir.

Modern villa dış tasarımı

• Dış Aydınlatma

Modern villa dış cephesi, farklı görünümler yaratma ve çeşitli şekillerde malzeme ve çizgileri vurgulama fırsatı veren kavramsal dış aydınlatma tasarımı ile öne çıkıyor.

modern villa dış tasarımı

• Cam ve büyük pencerelerin kullanımı

Modern villa dış tasarımında bir diğer ayırt edici detay cam kullanımıdır. Cam duvarlar ve büyük pencerelerle bağlantılı iç ve dış mekanlar oluşur. Camın yansıtıcı olması nedeniyle gizlilikle ilgili hiçbir endişe yoktur, bu nedenle villanın iç kısmını açığa çıkarmadan güzel bir cephe görünümü yaratılır.

Modern villa dış tasarımı

• Villa mimarisi ile birleştirilmiş peyzaj manzarası

Modern villada dış tasarım peyzajı, genellikle tasarımına iltifat eden veya villa arsalarının bulunduğu yere bağlı olarak etkilenen villa mimarisi kadar önemli bir rol oynamaktadır.

modern villa dış tasarımı

Villa için dış stil seçerken mimarinin tüm unsurlarını göz önünde bulundurun.

Modern villa dış tasarımı, Dubai'deki Meydan ve Dubai Hills gibi en son, yeni gelişmelerin bir seçimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu tarzın arkasındaki ana fikir, villanız için dikkat çekici dış görünüm yaratarak, sadelik ile daha iyi bir tasarım elde etmektir.

Daha fazlası için modern villa tasarım fikirleri portföyümüze bir göz atın.