cloudfront
meclis tasarımı

Meclis Geleneksel Arap evlerinde ki misafir odası olup, genellikle kendine has bir karakteri vardır.

Meclis, geçmişte konukları ağırlamak, kültürel ve bilimsel seminerlere katılmak için kullanılıyordu. Günümüzde ise, ev sahibinin cömertliğini ve misafirperverliğini yansıtan bir misafir odasına dönüştürülmüştür.

Bir erkek meclisinde ki zorluk, meclisin amacına ve görünümüne hizmet etmesi için geniş bir alan mevcudiyetidir ve istediğiniz şıklığı ve lüksü elde etmek için en küçük ayrıntılara  bile dikkat etmeniz gereklidir.

traditional man majlis design by Algedra

Meclis, geleneksel bir tasarıma veya Fas, Endülüs gibi özel bir tarza sahip olabilir ve diğerleri ise tarihsel değerleri ve özgünlükleriyle bilinir.

Açık salonlar için dairesel bir Meclis kullanabilirsiniz, bu nedenle Meclis başka bölgelere sahip bir alanın köşesidir, bu dairesel Meclis'e girmek ve çıkmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan ve halınızın aynı zamanda meclise uygun bir daire şeklinde olduğundan emin olun.

Gerektiğinde fazladan sandalye ekleyebileceğiniz küçük alanlar için L veya U şeklinde kanepeler kullanabilirsiniz, ayrıca merkezi bir sehpaya sahip olabilirsiniz.

majlis decoration

Meclis'in etrafına sandalyeler, koltuklar ve koçları zarif bir şekilde ekleyerek birleştirebilirsiniz.

Duvarların renginin birleştirilmesi veya benzer süslemeler kullanılması, odanın daha geniş görünmesini sağlar, ayrıca oda mobilyaları veya köşelerdeki bitkilerle uyumlu süslemeler de kullanabilirsiniz.

Lüks, çok fazla aksesuar kullanmak anlamına gelmez, zerafet ve lüks basitlikle kolayca elde edilebilir. Meclis'te çok fazla parça kullanılması, gözleri rahatsız edecektir, bunun yerine bazı büyük duvar resimlerini veya masaları yerleştirin.

Meclis'te kullanılan aydınlatmaya, avizelere ve lambalara odaklanmalı ve onları dikkatlice seçmelisiniz, yüksek tavanlı bir Meclis'te uzun lüks avizeler kullanmalısınız, alçak tavanlarda ise küçük avizeler uygundur, tavana sabitlenmiş noktalarda lambalar kullanabilirsiniz.

Meclis'in sağlamlığını kırmak için renkler kullanılabilir veya ayrıca perdeleri veya bitkileri veya bazı taş kaplama duvarlarını, Meclis'in parçalarını toplamak ve istenilen yere vermek için zemine özel fayansları da kullanabilirsiniz. Bu zerafet ve ihtişam sağlayacaktır.
İlginizi çekebilecek makaleler