cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi

Günümüzde evler eskiye göre daha küçük, çünkü büyük evlerden daha uygun fiyatlı ve daha pratiktir. Günlük yaşamımız daha yoğun hale geldi, bu nedenle daha küçük bir ev en iyi seçim, ancak tüm bu avantajlarla iç tasarımdaki zorluğun ve bu küçük alanlar için mobilya seçiminin büyük bir dezavantajı var.

ALGEDRA'dan bazı küçük ev iç tasarım ipuçları:

small space interior design

Giriş:

Ev sahiplerinin zevkini belirleyen ara yüzler vardır. Ev sahiplerinin karakteri ve zevki hakkında ilk izlenimi verir ve evin genel görünümünü yansıtır. Bu yüzden parlak ve açık renkleri seçerek ve küçük bir masa ve rahat bir sandalye ile büyük bir ayna yerleştirerek evin estetik tarafını vurgulamalıyız. Ayrıca, küçük bir saksı bitkisi, girişte çok basit ama şık ve güzel bir tasarım için ihtiyacımız olan tek şey.

 Oturma odası:

Burası, evin çok önemli bir parçasıdır çünkü ev sahipleri ve misafirlerin toplandığı yerdir, bu yüzden rahatlatıcı, konforlu ve canlı olmalıdır. Çok fonksiyonlu bir mobilya seçmek parlak bir fikirdir. Ortada küçük bir basit masa ile dağıtılan küçük boyutlu kanepeler, rahatsızlık yaratmadan hareket için odada boş bir alan yaratacaktır.

relaxing living room

Yemek odası:

Bu odanın her santimi açık olmalıdır çünkü aile ve misafirlerin genellikle toplandığı yerdir. Oval şekilli masa olabildiğince çok insan toplayabildiğinden ve odanın etrafındaki hareketi kolaylaştırdığından, dikdörtgen yerine oval şekilli bir masa kullanın.

dining room for small spaces

Mutfak:

Ev hanımının karşılaştığı en büyük sorunlardan biri küçük boyutlu mutfaktır, çünkü daha küçük alan, mevcut dar alan nedeniyle vazgeçmek zorunda olduğu şeylerin yanı sıra mutfak aletlerini ve yardımcı programları organize etmede bir soruna neden olur. İlk önce hareket için özel bir alan belirlemeli ve dolapların, masaların şekil ve boyutlarını analiz etmelisiniz. Ardından rengi belirleyin ve beyaz rengi tercih edin. Serin, mineral ve daha açık renkler mutfağın daha geniş görünmesini sağlayan ışıkları yansıtır.

Mutfağı salona veya oturma odasına açabilirsiniz. Bu, eve canlılık katar ve mutfağa biraz alan oluşturur. Ayrıca oturma odası, yemek odası ve mutfağı tek bir alanda birleştirebilirsiniz.

Yatak odası:

Bir yatak odası tasarlarken en kullanışlı ipuçlarından biri, mobilyaların tüm renkleri ile iyi bir şekilde birleşen, alan ve ekstra aydınlatma sağlayan pratik bir renk olan açık gri gibi gözler için rahat olan açık renkler kullanmaktır. Yata odasında ki en büyük mobilya parçası olduğundan, odaya daha fazla alan eklemek için küçük boyutlu bir yatak kullanabilirsiniz, böylece ayna ve diğer eşyalar gibi aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

 Banyo:

Banyo küçükse, onu tasarlamak ve içine mobilya yerleştirmek zordur. Bu yüzden önce temel gereklilikleri yerleştirmeye ve ekstra şeylerden kurtulmaya odaklanmalısınız. Örneğin, küçük boyutlu bir tuvalet, lavabo ve küvet koyabilirsiniz veya daha küçük bir yer kapladığı için küvet eklemek yerine duşakabin ekleyebilirsiniz.

 small space design for bathroom

Yerden tasarruf etmek için banyoya her zamanki gibi bir sürgülü kapı da ekleyebilirsiniz. Ayrıca depolamada yardımcı olduğu ve yerden tasarruf sağladığı için benzersiz küçük dolaplar kullanın.




İlginizi çekebilecek makaleler