cloudfront
Lüks Villa projesinin uygulanması

ALGEDRA'nın anahtar teslim projelerinden biri  olan ve Al Khawaneej bölgesindeki güzel villa, üç yetenekli iç mimar ve özel bir fit-out ekibi tarafından yapılan 220 saatlik bir proje tasarımının sonucudur.

İç tasarım şirketi

Al Khawaneej, Dubai ve Sharjah arasında, Birleşik Arap Emirliklerinde, şehre yakın bir nokta da ve aynı zamanda Dubai ‘nin trafiğinden uzakta mükemmel bir kaçamak bir bölge de yer almaktadır.

İç tasarım şirketi

Al Khawaneej bölgesindeki villaların çoğu geleneksel Arap tarzında oluşturulmuşken, bu lüks villa, sahibinin rafine zevkini ve kişiliğini yansıtan çağdaş tema ve modern tarzın eşsiz birleşimiyle öne çıkmaktadır.

İç tasarım şirketi

Tasarım ekibinin işbirliği yapması ve bir müşteri ile yakın bir iletişim kurması, proje tasarım aşamasında ve uygulamada müşterinin hayalindeki evi bulması için yaratıcı çözümler sunar.

İç tasarım şirketi

Tasarımcıların villa yerleşiminde ve alanın görsel olarak genişlemesi ve görünüşte sonsuz görünmesini sağlaması için duvarlarda çeşitli geometrik şekiller ve ayna kullanılmış olup alanın görsel olarak genişlemesi ve görünüş olarak sonsuz görünmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Bu işlemler  mekan planlama ve düzenleme aşamasında kullanılmaktadır.

İç tasarım şirketi

Burada, ana temanın çağdaş olduğu, iki farklı iç mekan stilinin nasıl harmanlanacağını öğreniyor olup, mekanlarda ve şekillerde sergilemeye ve mobilyalara modern stildeki canlılığın eklenmesine odaklanan mükemmel bir örnek görüyoruz.

Burada, ana temanın çağdaş olduğu fakat iki farklı iç mekan stilinin nasıl harmanlanacağını, mekanlarda ve şekillerde mobilyalarda modern stilin egemen olduğu mükemmel bir örnek görüyoruz.

İç tasarım şirketi

Bu proje için özel olarak yapılmış modern tarzda özelleştirilmiş mobilya, bu lüks villa tasarımını özel bir tür kılmaktadır.

Villanın birbiriyle kusursuz bir şekilde bağlanan alanları ve aynı zamanda farklı geometrik şekillendirme nedenleriyle her alanı canlı olarak tanımlar.

İç tasarım şirketi

Mermerden ayrıştırılan sütun ve kavisli dekoratif çizgiler gibi detaylar lüks tasarım ve özgünlüğü vurgulamaktadır.

Yuvarlak şekilli oturma odası oturma alanı, ortada sekizgen formlu, çok boyutlu bir his yaratan düz tavanlı bir daire içerir.

Geometrik süslemeler eklenerek aynalı metalik kaplamalı seviyeli tavan detaylarına özel bir dikkat çekilmiştir.

Çağdaş bir iç mekan stilinin teması olarak seçilen sıcak toprak renkleri, mobilyada daha koyu olan renk tonlarıyla tamamlanan palet ve altın tonlu perdeler sofistike bir görünüm yaratıyor.

Geleneksel duvar aplikleri kullanmak yerine, ışık tasarımcıları arkadan gelen ışık yanılsaması için perdeler arasında metalik armatürlerle asimetrik duvar aydınlatması kullandılar. Bu ambiyans ışığı, daha keyifli bir atmosfer için ana ışık kullanılmadığında da işlevsel bir rol oynar.

 
İlginizi çekebilecek makaleler