cloudfront
İç Tasarım

Çağdaş iç tasarım, zaman ve yeniliklerle dönüşüm alan çok yönlü görünümlerle ifade edilebilen modaya uygun ve modern bir stildir.

Minimalizm, İskandinav ve yapılandırmacılığın, çeşitli stillere ve çağa ait dekor öğelerinin eklenmesiyle birleşmesiyle ortaya çıktı ve bu stile bir karakter kattı.

Çağdaş tarz, sadelik, minimalizm ve işlevsellik ideolojisine dayanmaktadır, katı kısıtlamaları yoktur. Bu da konut iç tasarımı, ticari tasarım ve misafirperverlik için mükemmel bir seçimdir.

Çağdaş stili tanımlayabilmeniz için farklı ifade biçimleri gerekir.

Çağdaş iç tasarım unsurları:

Geniş alan planlaması

Çağdaş iç mekanda evin düzeni ağırlıklı olarak açık plan olup engellerden kaçınır ve mobilya, renk ve doku ile alanları imar eder. Birbirleriyle sorunsuz bir şekilde bağlantılı alanlar yaratılır.

Best interior design company in Dubai

Basit çizgiler ve formlar

Duvarlarda, tavanda veya zeminde aşırı dekoratif detaylar yoktur. Çağdaş dekorasyon, oda düzeni ve mobilyada basit çizgiler ve tanımlanmış net formlarla ayırt edilir.

Best interior design company in Dubai

İşlevsellik

Çağdaş stil, mekan ve mobilyaları gereksiz ayrıntılar olmadan olabildiğince işlevsel hale getirme fikriyle ortaya çıkan kökeninden itibaren işlevsellik ile ilgilidir.

Best interior design company in Dubai

Doğal kalitede malzeme kullanımı

Organik malzemelerin çağdaş tarzda sürdürülebilirliği ve kullanımı, yenilikçi malzemelerin kullanımının yanı sıra temel unsurlarından biridir.

Mermer, kireçtaşı, zeminde, duvarlarda ve mutfak yüzeylerinde yaygın olarak kullanılan granitin yanı sıra zemin veya duvarlar için kullanılan masif ahşap ve ahşap paneller bulunur.

Best interior design company in Dubai

Doku karışımı

Çağdaş tarzdaki iç mekandaki doku kombinasyonları, ham tuğla veya beton duvarların şık yüzeyler, krom ve cam ile zarif tasarımlar yaratan beklenmedik bir uyum içinde karıştırılabileceği anahtar unsurlardan biridir.

Best interior design company in Dubai

Renk paleti:

Çağdaş tarzın ana renkleri nötr, toprak renkleri ve beyaz renktir. Parlak renkler, dekor eşyalarında ve mobilyalarda kontrast ve göz alıcı konfor görünümleri yaratmak için kullanılır.

Best interior design company in Dubai

Aydınlatma:

Aydınlatma önemli bir unsurdur ve çağdaş tarzda iç tasarım doğal ışığın ortak kullanımıdır. İçinde çok fazla ışığa izin veren perdeler olmadan büyük çıplak pencereler bu tarzın özelliklerinden biridir. Perde yerine güneşlikler ve gölgeler gerektiğinde kullanılır.

Çağdaş iç tasarım aydınlatma avizeleri benzersiz formlardadır. Çizgilerin ve şekillerin vurgulanması için kullanılan gizli vurgu aydınlatması bulunur. Şık zemin lambaları ambiyans katar.

best interior design company in Dubai

Mobilya:

Çağdaş tarz mobilya çoğunlukla temel formda, güzel şekillerde, konfor odaklıdır. Düz çizgiler veya kavisli, bazen olağandışı geometrik formlar bulunur.

Best interior design company in Dubai

Metal yüzeyler

Çağdaş metal kaplamalar farklı şekillerdedir ve çeşitli alanlarda kullanılır. Paslanmaz çelik, bakır ve krom gibi kaplamalar mobilya, banyo ve diğer dekor detaylarına ekstra lüks bir his katar.

Best interior design company in Dubai

Eşsiz sanat ve ev dekorasyonu ürünleri

Eşsiz sanat ve ev dekor eşyaları, bu tarza karakterini veren çağdaş unsurların ayrılmaz parçalarıdır.

Bu tarzdaki minimalizm, sadece kısmen sanat eserleri ve ev sahibinin kişiliğini temsil eden dekor öğeleri şeklinde abartılı odak noktaları için tuval oluşturmak için bir temel olarak kabul edilir.

Best interior design company in Dubai

Çağdaş iç tasarım stili çok klasdan çok fütüristiğe kadar olabilir ve katı kısıtlamalar olmaksızın ev sahiplerine, ev iç mekanını zarif ve şık tutan olağanüstü fikirler ile kendilerini deneme ve ifade etme özgürlüğü verir.

Daha fazla çağdaş stil iç tasarım fikiri için portföyümüze bakın.
İlginizi çekebilecek makaleler