For Consultation

Blog

Tatillerde ve yaz tatillerinde hepimizin eğlenceye ihtiyacı var, modern bir havuz, özel bir villa da eğlence anlamlıdır. Modern havuzlar, kaplama malzemeleri, tasarımları, aydınlatması ve düzenlemeleri ile öne çıkar.

Aşağıda modern havuzları tasarlamak için bazı ipuçları yer almaktadır.

Havuz tasarımı serbest bir sanat haline geldi, geleneksel dikdörtgen havuz bile mavi cam, iç mozaik ve berrak sulardan yapılan kaplama malzemeleri seçilerek bir şahesere dönüştürülebilir, bunlar yanında dinlenmek için mükemmel bir görünüm yaratacaktır.

Onu çevreleyen doğa ile çok dikkat çekici bir şekilde birleşen kıvrımlı kenarları olan doğal serbest formlu havuzları kullanabilirsiniz. Güneşlenmek için havuzun etrafındaki sandalyeleri ve şemsiyeleri kullanabilir, doğanın ve berrak suların tadını çıkarmak için bazı bitkileri ve çalıları yetiştirebilirsiniz.

modern swimming pool design

Stresli günlük yaşamın yol açtığı negatif enerjiyi ortadan kaldırmak için havuzun yanına bir jakuzi ekleyin.

Yüzme havuzu, dış giydirmesi siyah taşlara sahip olabilir ve örneğin seramik veya modern bir dokunuş için cam olarak değiştirilerek zemin seviyesinden biraz yüksek olabilir.

Bazı iç tasarım hareketlerinde, kışın ya da mahremiyet sebebiyle farklı tasarımlar uygulanabilir. Yüzmenin tadını çıkarmak için kapalı bir havuz yapılabilinir; bu tarz havuzlar, uygun ışıklandırma ve havalandırma için göreceli olarak yüksek ve müthiş bir estetik oluşturmak için cam tavanlı kapalı bir iç salonda bulunmalıdır.

Salonun estetiğini şekillendirmede ve aydınlatmada da yararlı olan bazı egzotik dekorları ve tasarımları kullanmak ve havuza modern klasik bir görünüm vermek mümkündür.

Aydınlatmada ise, kapalı bir havuz olması durumunda çatının güzelliğini yansıtmak veya açık yüzme havuzu için çevredeki alanın güzelliğini vurgulamak için LED ışıkları kullanılırken, harika bir modern görünüm için yüzme havuzunun içine aydınlatma yerleştirilebilir.

Yüzme havuzunun ihtişamlı görünmesini sağlayan çeşmeler gibi bazı aksesuarları kullanabilir veya güzel bir görünüm ve sinirleri rahatlatan şelalenin sesi için yüzme havuzunu çevreleyen alanda şelaleler ekleyebilirsiniz.