For Consultation

Blog

Yeni geleneksel veya modern geleneksel iç tasarım stili, neşeli bir dokunuş katarak, rahat ve rafine bir görünüm ile bizi odanın ağırlığı ve havasızlığı ile boğmadan, zamansız zarafette bir tasarım oluşturur.

Bu iç tasarım stili, geleneksel dekorda klasik şekiller ve eski cazibe unsurlarını bir araya getirir. Bir odada, çağdaş ve geçiş mobilyalarını birleştirir. Bir alanı aynı anda hem şık hem de daha rahat hissettiren eski ve yeninin mükemmel dengesini yaratır.

Yeni geleneksel iç tasarım, mobilya ve dekorasyonun en yaygın bileşenlerinden birkaçına gelin daha derinden dalalım.

Modern Tasarımın Klasik Elemanlarla Uyumu

Yeni geleneksel odalar geniştir ve modern bir tasarım ve sade bir düzen ile uyum içindedir. Mobilya, taze bir görünüm sağlayan modern bir forma sahip olabilir, ancak genellikle geleneksel kumaşlarla kaplanır. Veya modern bir döşeme ile geleneksel bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Anahtar nokta, eski ve yeniyi zahmetsizce harmanlamaktır.

interior design

Mobilya

Yeni geleneksel odalarda parlak tonlardaki mobilyalar, yeni geleneksel iç tasarım evlerine bir çekicilik katıyor. Genellikle koyu renkli ve göz alıcıdırlar.

dining room interior design

Koyu vurgular

İster siyah bir mobilya parçası, ister gece mavisi bir kitaplık olsun, odada genellikle çarpıcı bir şekilde karanlık bir vurgu bulabilirsiniz.

living room design

Chinoiserie

Yeni geleneksel odalarda neredeyse her zaman en az bir parça chinoiserie bulunur. Bir odayla uyumlu bu tür bir iç mekan stili, desenli duvar kağıdından mavi monokrom ve geleneksel etekli şezlonga kadar birçok yeni geleneksel öğenin yanı sıra chinoiserie tabure ile iyi gider.

Zengin, Doygun Renkler

Küçük miktarlar dışında, yeni geleneksel iç tasarım tarzı evlerde çok fazla soluk renk bulamazsınız! Yeni geleneksel tasarımdaki renkler cesur ve zengindir.

home decor

Çağdaş Desenler

Geleneksel bir mobilya biçimiyse, büyük olasılıkla çağdaş bir desende döşenmiştir ve bunun tersi de geçerlidir. Yeni geleneksel evlerde birçok mod, geometrik desen görebilirsiniz.

living room interior design

Kalın, Renkli Perdeler

Perdeler, yeni geleneksel evlere cesur bir açıklama katar.

Karmaşık Desenli Duvar Kağıdı

Yeni geleneksel iç mekanların cesur ve karmaşık desenli duvar kağıdını kaçıramazsınız. Doğadan gelen bu ögeler kuş veya çiçek gibi motiflerle odada bir meşguliyet duygusu yaratır.

bedroom interior design

Özetle:

Yeni geleneksel, yüzyıl ortası moderninden daha çok geçmişe giden bir tasarım stilidir, ancak bazı yüzyıl ortası parçalar bu tür dekor stiline dahil edilebilir: Yeni geleneksel dalga ilham açısından bir tasarım dönemi seçmekten daha az ve daha fazlasıdır.

Bu stili yeniden yaratmak için çok eski ve çok yeni düşünün: örneğin süslü taç pervazı ilginç ve benzersiz olarak kabul edilir, neoklasik esinli dekor çok eskidir ve yeni bir şekilde kullanılabilir.

Genel olarak, İstanbul'daki Algedra İç Tasarım ve Mimarlık Şirketinde, yeni geleneksel iç tasarım stilinin çok kullanıldığını düşünüyoruz.. Bazen bunaltıcı olabilir, ancak kesinlikle Algedra'nın tüm bu zıt renk ve desenleri birleştirmeyi kolaylaştıran yetenekli ve profesyonel iç tasarımcıları olduğunu söyleyebiliriz.

İç tasarım galerimize bir göz atın.