For Consultation

Blog

Parlak tonları seviyorsanız ve uzun süredir kullanmak istiyor ancak renk paletine girmeye cesaret edemiyorsanız, o zaman iç mimarlarımız harika bir çözüme sahip. Sadece koridorda parlak renkler kullanın!

İlk olarak, burada bir hata yapmak korkutucu değil çünkü alanı hızla yeniden boyamak kolaydır. İkincisi, koridorun boyutu genellikle küçüktür, bu da aktif paletin sürekli olarak dikkati dağıtmayacağı anlamına gelir.

Bu, herkese uygun bir stratejidir ve az zaman harcadığınız (giriş, banyo, balkon) alanlar için her zaman dinamik ve akılda kalıcı renkler bırakır ve ana odalar için sağduyulu bir palet daha iyidir. Koridor alanını dekore etmek için en uygun renklerden birkaçını düşünün.

Doygun Mavi

Bu listedeki ilk renk doygun mavi olacaktır. Mavi tonları paleti farklıdır, çünkü çok parlak bir gölge aldığımızda bile alanı görsel olarak aşırı yüklemez. Bunun nedeni, örneğin kırmızı veya sarıdan farklı olarak mavinin bir uyum ve hafiflik hissi yaratmasıdır.

giriş tasarımı

Parlak bir gölgeyi ne kadar sıra dışı kullanabileceğinize bir bakın. Burada, giriş alanını hemen "canlandıran" tavanı bitirmek için kullanıldı.

Taze yeşil

Taze yeşil, hafif ama yine de çok özel bir tondur. Yeşil tonlar, çevre dostu olma genel eğilimi ve doğa arzusuyla uyumlu olan günümüzde popülerliğin zirvesinde. Yeşil ile hata yapmak zordur, her zaman uygundur ve sadece olumlu duygulara neden olur.

giriş iç tasarımı

Zengin Sarı - Turuncu

Koridorun iç kısmındaki ana sorunlardan biri, bu alanda çok az ışık olmasıdır. Burada neredeyse hiç pencere yok, bu nedenle günün herhangi bir saatinde yapay ışık kullanmanız gerekiyor. Sadece bu eksiyi düzeltmek için listedeki bir sonraki gölgeyi kullanabilirsiniz - zengin sarı-turuncu. Hem tavanı bitirmek hem de tüm duvarları boyamak için idealdir.

iç tasarım şirketi

Mavinin Karmaşık Tonu

Diğer bir harika seçenek, hem gri ipuçlarını hem de yeşilimsi alt tonları birleştiren karmaşık bir mavi tonudur. Böyle bir mavi renk, herhangi bir koridor için mükemmel bir çözüm olacaktır, ancak alanı daha hafif hale getirme görevi ile karşı karşıya kalırsanız, zengin bir tonu beyaz veya açık bej ile birleştirmek daha iyidir.

iç tasarım şirketleri

Daha da cesur renk şemalarına hazırsanız, bu mavi tonuna bir göz atın. Turkuaz'a çok benzer, ancak daha doygun ve daha derindir, bu da onu geniş alanları boyamak için kullanmayı mümkün kılar. Canlandırıcı ve etkileyici bu ton, koridorunuzu kesinlikle farkedilmeden bırakmayacak.

dekorasyon şirketi

Bununla birlikte, daha da kısıtlanmış mavi varyasyonları, koridorun içi için iyidir. Orta derecede doygun, katı, rafine mavi rengin inanılmaz bir özelliği vardır: aynı anda hem vurgu hem de temel ton olarak çalışır.

Ancak, parlak renklerden bahsetmişken, turuncudan bahsetmemek mümkün değil. Bu renk, kelimenin tam anlamıyla güneşin iyimserliğini ve enerjisini sembolize ediyor, bu nedenle iç tasarım projelerinde her zaman talep görüyor. Koridor alanında vurgular oluşturmak veya tüm duvarları onunla süslemek için turuncu kullanın, mükemmel bir sonuç garanti edilir.

dekorasyon şirketleri

Kırmızı ve yarı tonlarının tüm çeşitliliği, yerleşim alanlarını süslemek için çok sık kullanılmaz; çoğu için bu renk çok aktif görünüyor. Ancak koridorda, özellikle sıcak, hafif sessiz bir gölgede güvenle kullanabilirsiniz.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin.