cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi istanbul

Çoğu insan geniş bir evde yaşamak istemesine rağmen küçük daireler birçok olumlu özelliğe sahip. Bunlardan biri düşük kira maliyeti. Küçük daireler genellikle kalabalık bir şehrin merkezinde yer alır. Çok rahatlar ve nasıl tasarlanacağını biliyorsanız küçük bir evde mutlu ve rahat hissedeceksiniz. ALGEDRA Interior Design'dan bu süreçte size yardımcı olacak bazı ipuçları:

Küçük bir dairede yaşayan çoğu insanın yaptığı en büyük hata, sadece fonksiyonel mobilyalar satın almalarıdır. Bunun yerine, güzellik ve işlevsellik arasında denge kurmaları gerekmektedir. Daireyi güzel tutarken dairede tüm temel bilgilere sahip olmak önemlidir.

1. İlk olarak, her boş alana ayrı ayrı dikkat etmek için küçük bir daire tasarlarken her detayı dikkate almalısınız, çünkü dairedeki tüm alanı tek bir varlık olarak düşünmek, onu büyük bir karmaşaya dönüştürecektir. Bu nedenle, her boşluğun rolü ve işlevselliği ayrı ayrı düşünülmelidir. Ayrıca, hobilerinizi kolayca uygulamak için ihtiyacınız olan şeyleri de ekleyebilirsiniz.

beautiful kitchen design

2. İkinci olarak, çok fonksiyonlu akıllı mobilya kullanımı harika bir fikir. Örneğin, kutuları olan çekyatlar, iş ve diğer aktiviteler için kullanılabilecek bir yemek masası. Kişi bu mobilyaların boyutunu dikkate almalıdır, böylece mevcut alanın çoğunu işgal etmeyecek ve hareket için yer bırakılacaktır.

3. Kullanılmayan köşeleri, duvarları ve merdivenlerin altındaki dolabı yeniden düşünmelisiniz. Bir süre sonra, bu boş alanları depolama için kullanmanın en uygun yollarını bulacaksınız ya da bir masa veya sandalye ekleyebilir veya hatta mutfak için bir dolap olarak kullanabilirsiniz.

4. Küçük dairelerde depolama genellikle dikeydir, örneğin, küçük ve dar bir alan için en iyi seçenek olan dolaplar ve çekmece sandıklarıdır.

 cabinets and drawer ideas

5. Açık renkler seçin. Açık renk gradyanları odanın daha geniş görünmesini sağlar. Mekanın görünümünü ve atmosferini zenginleştirmek için iki veya üç açık renk seçin.

6. Büyük mobilya parçaları kesinlikle alanı daha küçük ve daha dar hale getirecektir. Bunun yerine küçük mobilyalar kullanın.
İlginizi çekebilecek makaleler