cloudfront
شركة ديكور في تركيا
  • Renklere bakmak eğlencelidir. Renkli alan ve ev dekoru arasındaki tutarlılık, kendi dünyevi cennetimizde bizi rahat ve mutlu hissettirecek harika bir portre yaratır. ALGEDRA tasarımcıları, evin atmosferini en iyi şekilde değiştirecek en uygun mevsimsel renkler ve fikirler için en iyi ipuçlarını sizlere sunuyor.

Beyaz, siyah ve gri, her dekorda değişen oranlarda mevcut olan nötr renklerdir. Evde veya odada kullanılan renklerin geri kalanı için uygundur.

Beyaz:

neutral colors decor

Evdeki en belirgin renk olan beyaz berraklığı, saflığı ve rahatlatıcı etkisi ile bilinir. Evlerin çoğu beyazla kaplıdır, çünkü koridorlara ve evin odalarına uyar, ancak beyaz kullanırken boşluk bırakmamaya dikkat etmelisiniz, böylece boşluk hissi vermeyecektir. Bu önemli rengi kırmak için diğer renklerle bir arada kullanmanız gerekmektedir.

  • Bulut beyazı elde etmek için beyazı mavi ile karıştırırsınız.
  • Tereyağı beyazı temelde beyaz, biraz yeşil ile karışık, yeşilimsi bir beyazdır.
  • Sarımsı beyaz oluşturmak için sarı renkle karıştırılmış beyaz ay ışığı beyazı kullanın.
  • İnci kırmızısı beyaza karışır ve sonuç kırmızı tonlu beyaz bir renk oluşur.

 Siyah:

Winter colors decor

Çok zarif ve lüks bir renktir, ancak çok fazla kullanmazsanız ve diğer parlak renklerle karıştırmanız daha iyidir, çünkü bir yerde çok fazla siyah kasvetli görünmesini sağlar.

Genellikle siyah beyaz ve sarı, kahve tonlarında kahverengi, açık kahverengi ve kırmızı ile iyi çalışır. Bir mühendis çalışma odası veya oturma odası siyah olabilir, ancak onunla birlikte başka bir renk olmalı.

Evin atmosferini ve dışarıdaki doğal atmosferi yansıtmak için farklı renkleri birleştirerek belirli bir odanın renklerini değiştirebilirsiniz. Mevsimsel renkler, ev seçimlerimizi yenilemek için harika bir yoldur.

Sonbahar renkleri (sarı, turuncu, kahverengi, kırmızı) sessiz bir alan yaratan ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan sıcak renkler olarak sınıflandırılır.

Kış renkleri (kahverengi, gri, koyu kırmızı ve siyah)

Bahar renkleri (pembe, mor, safran sarısı ve parlak yeşil) oda için yenilenmiş bir görünüm verir ve serin yumuşak renkleri dışarıdaki doğayı yansıtan sıcak renklerle birleştirmek en iyisidir.

Yaz renkleri, tazelik hissi veriyor ve beyaz aralarında öne çıkıyor ve çoğunlukla en parlak renk tonlarıyla ilişkilendiriliyor.

Bu renkleri her mevsimde yerleşimlerini değiştirmek ve uygun renklerle süslemek ve ilkbahar ve yaz için yerleşimleri, yastıkları ve perdeleri süslemek için yazları ise pamuk, saten, ipek kumaştan uygun olanlarla süsleyebilirsiniz.

Yünlü ve koyu kadife kumaşlar kış ve sonbahar için uygundur.

Mineral altın ve bronz aksesuarlar sonbahar ve ilkbahar renklerine uygundur.

Ahşap aksesuarlar sonbahar, ilkbahar, yaz ve kış renkleri ile uyum sağlar.

warm color decor

Evin iç tasarımındaki çoklu renkler, odaya etkileyici bir atmosfer kazandırıyor ve onlar ile canlılık yayıyor.

Mobilya seçiminde, aynı gradyandan olmasalar bile ikiden fazla rengi birleştirmelisiniz. Ancak tutarlı olmak önemli bir şeydir.

Odaya bir denge ve çeşitlilik atmosferi vermek için sıcak bir rengi (turuncu, pembe) soğuk renklerle (yeşil, mavi) birleştirin. Odalardaki duvarlar ve büyük mobilya parçaları, örneğin beyaz ve gri renkler için her zaman nötr renkler tercih edilir.

Evinize parlak ve sakinleştirici bir etki vermek için, evde aydınlatmanın harmanlanmasını artırmak için beyaz rengi pembe veya açık yeşil ile karıştırın.

Çeşitli renklerde sofistike ve lüksü arttırmak için aynalar, plaklar veya portreler gibi aksesuarlar ve uygun yan aydınlatmayı unutmayın.
İlginizi çekebilecek makaleler