For Consultation

Blog

Patika yolu döşemesi, bahçe alanınızı gerçekten özel hale getirmenin en iyi yolu.

Eski Mısır fayansları veya renkli cam İspanyol karolarının kırmızı killeri gibi birçok fayans türü mevcut.

 Garden Pathway

Antik mimari, güzel seramik parçaları kullanıyor. Karo, özellikle ılıman iklimin olduğu ve kereste kaynaklarının sınırlı olduğu Akdeniz'de birçok mimari tarzda kullanılmaktadır. Kiremit endüstrisi Faslılardan İspanya'ya, sonra da Yeni Dünya'ya yayılmıştır.

 Grass Landscaping

En yeni fikir, kenarların etrafına entegre bir şekilde yerleştirilmiş dikdörtgen desenli fayans alanı veya oturma odasındaki halıya benzer bir sonuç veren bahçeyi düzenlemek için aralarında bir boşluk olan "halı karo" dur.

Geometrik şekilli karolar keyifli formlar verir, geleneksel olarak korunan çimlere başkaldırırlar. Bu fayanslar ayrıntılı olarak heykel haline getirilmiş ve rastgele çarpıcı bir şekilde yerleştirilmiştir. Ayrıca çağdaş dış mekan alanları yaratır. 

Taş karolar, bahçenin koridorlarına bir bağlayıcı olarak çalıştığı ve genellikle çakıl kumu ile çevrili seçilen parçaların yoluna yerleştirildiği modern İngiliz tarzı bahçelerde öne çıkıyor. 

Daha ilginç hale getirmek için çakıl ve taşların varlığıyla bahçe bileşenlerini sallayın, bu ayrıcalıklı yere ödül olarak doğal bitkiler ekleyebilirsiniz ve alanın geri kalanı daha büyük çakıllarla doldurulmalıdır.

Çim, çakıl ve taş eklemeyi planladığınızda, küçük bir çakıl ve çim için daha az alan içeren taş fayanslar döşeyebileceğiniz ve daha sonra çarpıcı bir görünüm elde etmek için kenarlardaki çiçekleri kullanabileceğiniz peyzaj için yeni fırsatlar sunacaksınız.

 Grass Pathway

Ayrıca modern teraslarda, uzun boylu bitkilerde ve yamaçtaki merdivenleri takip eden çiçeklerde manzaranın önemli etkisini unutmayın, çok seviyeli bir ihtişam yaratın.

Yanı sıra hiç bitki olmayan koridorlar için birçok düzenleme ve özellikleri, güzel formları olan "İnterlok" tuğla seçebilirsiniz, onları düzenlemekte biraz yaratıcılık ile bir mozaik gibi harika bir tablo oluşturursunuz. 

Son olarak, "basamak taşı" adı verilen bir çeşit hazır ve boyalı taş vardır. Bu taşlar zemine düzensiz bir şekilde gömülür, bu da birçok zevkli kişiye hitap eder. Bu taşlar hazır formları nedeniyle kolayca kullanılabilir.