For Consultation

Blog

Modern mimari yapıda çeşitli ev projeleri vardır. Bunların aralarında villalar, önemli yerlerden birine sahiptir. Başlangıçta villalar (bahçeli veya parklı kır evleri), antik Romalılar tarafından Akdeniz kıyısında inşa edilmiştir. Bu nedenle, uzun süre bu evler, koloniler, soluk veya beyaz mermer, inşaatın sağlamlığı, heykel dekorasyonuyla karakterize edilen İtalyan (Roma) tarzında inşa edilmiştir. Bu yapılar antik Roma tapınaklarına veya saraylarına benzemektedir:

villa exterior design

Şu anda villalar- konut çatı katı, yüzme havuzu ve bitişik arsa ile bir veya iki katlı evlerden oluşmaktadır.

Villa mutlaka deniz kıyısında yer aldığından, bugün villa inşaatının ana koşulu rezervuarın varlığıdır. Havuz kullanılarak deniz simülasyonu oluşturulabilir. Çok seviyeli havuzlar kullanılarak zarif ve eksantrik görünüme ulaşılabilir. Bununla birlikte, böyle bir rezervuarın tasarımı, peyzajın özelliklerini dikkate almak için gereklidir: arazide her zaman bir yükseklik farkı olmalıdır.

villa landscape design

palace landscape design

Düz veya keskin geometrik çizgilere sahip şekilli havuzlara biraz yenilik eklenebilir:

villa exterior & landscape design

family swimming pool design

Uygun yüzme havuzunun inşası mümkün değilse, doğal taşla kenarlı küçük bir göl veya kanal şeklinde orijinal bir rezervuar ile donatılabilir. Uyumlu bir kombinasyon için, cephenin dekoruna veya renk şemasına uygun bir malzeme seçmek önemlidir:

villa exterior