For Consultation

Dubai'de Otantik Levanten Mutfağı ile Restoran Tasarımı - Alhumsani

Dubai'de Otantik Levanten Mutfağı ile Restoran Tasarımı - Alhumsani
Dubai'de Otantik Levanten Mutfağı ile Restoran Tasarımı - Alhumsani

Algedra Group, yakın zamanda açılan, otantik Levanten sokak yemeklerinin en iyi geleneklerini Dubai'ye getiren rahat yemek konsepti AlHumsani'nin iç tasarımını yaptı.

Restoranın kentsel dekoru, müşterilerin mutfak maceralarının tadını çıkarabilecekleri rahat ve dinlendirici bir ortam yaratmak için biyofilik ve endüstriyel unsurları bir araya getiriyor.

Mekanın minimalist tasarımı, sürdürülebilirlik ve kullanılabilirlik üzerindeki vurgusunu tamamlıyor.

İç mekan, doğal unsurları ana ilham kaynağı olarak birleştirmek için çeşitli malzeme ve dokular kullanan bir tasarımcı ekibi tarafından tasarlandı.

Yumuşak pişmiş toprak tuğla ile yayla taşlarını andıran gri kumlu beton duvarlar ve içerideki açıkta kalan kirişler arasındaki kontrast, endüstriyel havayı yumuşatıyor.

Restoranın iki yemek odası bir duvarla ayrılmıştır. Daha rahat oturmak için, Akdeniz'in gece sularının dalgalarına benzer bir renk tonuna sahip yumuşak kanepelerin olduğu ikinci bir alan vardır. Birinci oturma alanındaki bej masa ve sandalyeler, kumsaldaymış izlenimi veriyor. Müşteriler ayrıca büyüleyici bir köşe noktasında paket yemek siparişi verebilirler.

Tasarımcılar, restoranın neşeli, samimi ve hoş ambiyansını korumak için açık mutfakta beyaz mermer tezgahlar ve duvarlarda açık renkli ahşap süslemeler kullandılar.

Ev yapımı Levanten mutfağının tazeliğini ve doğa duygusunu sağlayan birincil dekor öğeleri, yaratıcı aydınlatmaya sahip canlı canlı duvar kompozisyonlarıdır.

Tasarımın amacı, yemeğin tadını özel olarak çıkarmak için rahat bir alan yaratırken minimalist bir estetiği korumaktı. Restoranın masalar ve oturma alanı arasında güvenli bir mesafe bırakan yerleşim düzeni göz önüne alındığında, tasarımcılar seçilen malzeme ve renk paleti ile hoş bir iç ambiyans yakalamayı başardılar.

AlHumsani restoran, bölgede derin tarihi kökleri olan ve lezzet dolu Levanten mutfağında uzmanlaşmıştır ve Algedra tasarım ekibi, gelenekleri çağdaş bir ortama çevirmiştir.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin.