cloudfront
İÇ TASARIM İLE İLGİLİ 10 GERÇEK

İç tasarım renk, mobilya, ışık, form, boşluk, ham maddeler, formasyon işleri ve yapısal malzemeler; mekan içindeki hareket alanındaki herhangi bir zorluk ve bu mekanın mobilya ve ekipman gibi içerdiği kullanım kolaylığı için uygun çözümleri üretmek ve geliştirmek, mekanı her koşulda, kriterde; estetikte rahat, sessiz ve benzersiz kılmak, zevk ve neşe verecek standartları ve yöntemleri uygulamaya çalışmaktadır. İşte iç tasarım hakkında bazı ilginç gerçekler:

1. İç tasarım temelde pencereler, kapılar, duvarlar, yüzeyler, aydınlatma ve diğer mobilyaların boşlukların, çeşitli mimari elemanların tasarımıyla ilgilenen bir uygulamadır. Ayrıca, boşluğu daha işlevsel ve pratik hale getirmek için iç mimarın sorumluluğu olan iç tasarım olarak bilinir.

İstanbul'da iç tasarım firması

2. İç mimarlar ofisler, evler, havaalanları, restoranlar, oteller ve diğerleri gibi bir dizi farklı alandan sorumludur. Bina ve işler arasında karışmamalı; renk, kaplama malzemeleri ve mobilya seçenekleri ile iç tasarım ve dekor karıştırmamalıdır. Günümüzde tasarımcılar, evlerin yenilenmesi ile ilgili temel ya da idari ve yapısal detaylar gibi mimari detaylara bakmalıdır.

3. İç mimarlar konut, ticari veya hastaneler ve diğerleri gibi belirli alanlarda uzmanlaşabilirler. Belirli ve katı bir eylem planı gerektiren alanlarda, bu plana tamamen uymamalı, ancak tasarıma işaret ve fikirlerini koymamalıdırlar.

İstanbul'da iç tasarım firması

4. İç tasarımın hızla geliştiği bazı alanlarda tasarımcılar sürekli olarak gelişmektedir. Çoğu ülkelerde nüfus enflasyonu ve popülasyonlar arasındaki yaş farkı nispeten büyük olduğunda, bazı tasarımcıların çalışmaları yaşlılar için uygun bir ortam yaratmaya yöneliktir.

5. İç tasarımda bazı grupların işlevi, yapısı ve ihtiyaçları, işletmeler için özel yeterlilik, sunum becerileri, bilgisayar teknolojisi, el işi, estetik uzmanlık alanları ve diğer uzmanlıklar gibi birçok uzmanlık alanları mevcuttur. Bu özelliklerin tümü iç tasarımı kuşatır ve iç tasarım halkasının genişliğini yansıtır.

6. İç tasarım, iç tasarımı geliştirmek için modern bilim ve teknolojinin geniş alanlarını bilen yaratıcı tasarımcılara ihtiyaç duyar.

İstanbul'da iç tasarım firması

7. Tasarımları farklı boşluklarda elde etme yöntemi, üzerinde çalıştığımız boşluk veya boşluktan bağımsız yaklaşık olarak aynıdır. Her şeyden önce tasarımcı, müşteri tarafından iş ve bütçeyi yapmak için ayrılan zamanı belirtir, daha sonra müşteriye fikirlerini ve koşullarını sormaya devam eder, kendi koşullarını, çalışma maliyetini takip eder. Son olarak, tasarım ve uygulama aşaması başlar ve çalışmayı başlatmak için tüm bunların yapılması gerekir.

8. İç mimarların günümüzde kullandığı programlar var. Farklı olmalarına ve güzellikleri elle çizilmiş olanlardan farklı olmalarına rağmen, bu programlar tasarımcıların eskiz yapmasını kolaylaştırdı. Bu programlar uzun saatler boyunca çizim ve düzeltme yaparak harcanan sıkıntıyı ve zaman problemini çözdü. Bu programlar Name CAD olarak bilinir ve 2D resimler oluşturur ve üç boyutlu olarak birleştirilir, bu da gerçek bir resme çok yakın ve farklı açılarla sonuçlanabilir.

İstanbul'da iç tasarım firması

9. İç tasarımda çalışmak diğer alanlarda çalışmaya çok benzer. Bir tasarımcı, tasarımın müşteri ile kararlaştırılan son tarihine göre projeyi bitirmek için daha uzun saatler geçirmesini sağlayan aşırı iş yüküyle de olsa temel bir çalışma gününe sahip olabilir, diğer bir deyişle, iç tasarımcılar bazen müşteri kazanmak ve müşterilerine projeyi yetiştirmek için çok uzun saatler çalışmak zorunda kalırlar.

10. İç mimar, müşterilerinin ofislerini ve evlerini ziyaret etmek için bir ülkeden diğerine seyahat eder. Yıl boyunca yaptıkları işlere ve yılların deneyim ve şöhretine göre para kazanırlar.
İlginizi çekebilecek makaleler