For Consultation

Blog

Hepimizin hayalinde bir ev var. Hepimiz sadece konforlu değil aynı zamanda iyi tasarlanmış bir evde yaşama arzusuna sahibiz. İstediğimiz her şeyi dinlenmeden rekreasyona çıkarabileceğimiz bir evde yaşamak istiyoruz. Böyle bir evde yaşamak kesinlikle tatmin edici olacak. Ama hayalimizdeki evi nasıl inşa edebiliriz? Bunu elde etmek için atmamız gereken adımlar nelerdir?

Bugün ALGEDRA, hayalinizdeki eve sahip olmanız için yapmanız gerekenler hakkında 10 net adım ile size yol gösterecek. Tabii ki, hayallerimize ulaşmak için bir şeyler yapmalıyız. Bunu eylemlerle birleştirirseniz hayalleriniz gerçekleşebilir. Dolayısıyla, hayalinizdeki eve götürecek bazı adımlar aşağıda. Kolay olmayabilir, ancak mümkün. Fakat bu adımları atmayı reddederseniz, ev sahibi olamazsınız ve almak istediğiniz şeye ulaşamazsınız. Okuyun ve hayalinizdeki eve doğru adımlar atmaya başlayın.

1. Tasarruf

Bir ev sahibi olmayı düşünmeden önce, paradan tasarruf etmeye başlayacağınızdan emin olun. Tasarruf, bir ev inşa etme ve edinme masraflarınıza hazırlıktır. Sadece hayalini kurmayacak, aynı zamanda bu rüyaya ulaşmak için de bir şeyler yapacaksınız. Sadece hayal kurmaya devam ederseniz ve hiçbir şey yapmazsanız, hayalinizdeki eve sahip olamayacaksınız. Tasarruf ederek ilk adımı atın.

home design planning

2. Bütçe ve maliyetler

 Yeterli para biriktirdiğinizi hissettiğinizde, projenin maliyetlerini kontrol etmek için bir bütçe oluşturmaya çalışın. Hayalinizdeki ev için doğru bir bütçe ve maliyet getirebileceğinden, bir mimar veya inşaat mühendisi gibi profesyonellere danışın. Tasarruflarınız henüz yeterli değilse, onu finanse etmek için başka yollar da arayabilirsiniz.

3. Evinizin ihtiyaçlarını düşünün

Yaşam tarzınızı kontrol edin. Evde rahat yaşamak için ne yapıyorsunuz ve evinizde neye ihtiyacınız var? Kendi rekreasyon alanınıza mı ihtiyacınız var? Yoksa bir kütüphane mi? Yoksa havuz mu? Sahip olmak istediğiniz şeyi ve bir ev için gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu listeleyin. Bu, hayalinizdeki evi tasarlarken sizin için iyi bir rehber olabilir.

4. İyi bir tasarımcı bulun

Eviniz için bir tasarımcınız olması önemlidir. Evinizi tasarlamanıza yardımcı olabilecek profesyonelleri arayın. Hayalinizdeki ev için ne istediğinizi ona bildirin. Bu kişi size bu konuda yardımcı olabilir. Bir tasarımcı seçerken, onun kimlik bilgilerine ve iş deneyimlerine bakın. Bu, o kişinin evinizin tasarımı için gerçekten uygun olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

 home designer

5. Eviniz için bir alan arayın

Yapacak çok şeyiniz yoksa bir ev inşa edemezsiniz. Bu nedenle, hayalinizdeki evi inşa etmek için boş bir alan aramalısınız. Ancak bunu yapmadan önce, evinizi engebeli bir tip veya plajın yakınında veya doğanın iyi bir görünümünü veren bir alan gibi inşa etmek istediğiniz alanın türüne karar verin.

6.Bir ev tasarımı oluşturun

Bu, tasarımcınız tarafından atılacak adımdır, ancak elbette, buna dahil olmanız gerekir. Tasarım zevkinize uygun olup olmadığını kontrol edin. Eviniz için istediğiniz tasarım mı? Değilse, bazı değişiklikler önerin. Bazı değişiklikler yaratmadan önce düşüneceğinizden emin olun, çünkü tasarım bittikten sonra, eviniz zaten inşa edilmişse, onu geri alamazsınız. 

7- Planları edinin 

Ev tasarımını tamamladığınızda, artık planınıza sahip olabilirsiniz. Bu inşaatçılar için bir rehber niteliği taşıyacak ve ayrıca topluluğunuzdan inşaat izni almaya da ihtiyacınız olacak. Projeye başlamadan önce planınızın olması önemlidir. Bir plan, tüm öğrenciler için derslerde rehberlik eden okuldaki bir ders için planlanan müfredata benzer.

8. Yapı esaslarını hazırlayın

Bina temel unsurlarının bir kısmı taslaktır, ancak bunun dışında, bölgenizdeki gereksinimlere göre değişen hazırlamanız gereken başka şeyler de vardır. Ancak, kesinlikle izin verme, planlama izni ve diğer izinleri de içerecektir. Ayrıca, inşaat yüklenicisi ile sözleşmenizin zaten iyi olduğundan emin olun.

9. Evinizi inşa edin 

Yukarıdaki her şeyi tamamladıktan sonra kendi evinizi inşa etmeye hazırsınız. Bu zamana kadar, tüm işleri denetleyecek kişiyi zaten seçtiniz. Ancak, iş ilerlemesini her zaman kontrol ettiğinizden emin olun. Evinizin dış kısmı tamamlandığında, iç tasarım bir sonraki adımda olacak. İşi sizin için iyi yapabilen bir iç tasarımcı alın ve çevre düzenlemesini de unutmayın.

 Great Home Landscape Design

10. İçeri girin ve keyfini çıkarın

Evinizi inşa ettikten aylar sonra, ona yerleşebileceksiniz. Evinize taşınma izni üzerinde çalışmayı unutmayın. Evinize gidin ve hayalinizdeki evde yaşamanın keyfini çıkarın. Evinizin görünümünü tamamlamak için bazı süslemeler ekleyin.

Evet, bunlar sadece 10 adım, ancak her adımın özveri, kararlılık ve azim gerektirdiğini görebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte, her zaman istediğiniz rüya evinize ulaşabilirsiniz.