For Consultation

Blog

Günümüzde, daireler daha küçük ve daha pahalı hale gelmiştir. Bu yüzden küçük ve akıllı mobilyalar sahip olduğumuz tek şey, bu mobilyalar işlevsel olmalı ve daha az yer kaplamalı. Küçük mekanlar için iç mekân tasarımı yapmak daha zor olsa da hepimiz için mükemmel bir yer yaratmaya yardımcı olacak bazı püf noktaları var, işte ALGEDRA'dan alan tasarımına dair bazı pif noktalar:

 1. Her ikisini de daha geniş hale getirmek için mutfağı salona açın. Bu şekilde yemek pişirmek için daha rahat bir yer ve geniş bir oturma odası elde edersiniz. 

 2. Daha az duvar bölmesi kullanmak en iyi fikirdir. Duvarlar yerine aldatıcı bir kütüphaneden veya boş alanlar arasındaki bir sandalyeden aldatıcı bir bölüm yaparsak, geniş ve daha ferah boş alanlar elde ederiz.

 Small Space Dining Area

3. Büyük mobilya parçaları yerine, aynı işlevi yapan daha küçük olanları kullanıyoruz. Oturma odasının ortasındaki büyük bir masa, bir dizi küçük masa ile değiştirilmelidir. Bu yöntemle daha az yere sahip olduğumuz mekanı akıllıca kullanmış oluyoruz.

4. Dış odaları genişletmek için evin küçük bir bahçesi varsa, cam duvarları ve evin zeminlerinin yapıldığı aynı karo türünü kullanarak mutfağı veya oturma odasını dışarıya uzatabiliriz. Bu hile, odanın geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

5. Odaların tüm köşelerinden yararlanın, örneğin, merdivenlerin altındaki alan bir kütüphane veya dolap veya hatta çalışmak için küçük bir ofis olabilir.

Small Space Children's Bedroom

6. Çok fonksiyonlu mobilya kullanımı harika. Girişte herhangi bir masa kullanabilirsiniz. Örneğin, merkezi giriş için bir masa, bir yemek masası, misafirler için resmi bir yemek masası kullanabilirsiniz ve işlevleri masa örtüsü ve bazı küçük dekoratif parçalar tarafından belirlenir. 

7. Tüm salonu sergide olduğu gibi bir hale getirmek gerekli değildir. Birçok formda birkaç kanepe ve sandalye satın alabilir ve böylece odaya bir canlılık havası verebilir ve ayrıca çeşitli boyutlarda mobilya parçaları ile uygun bir alan sağlayabilirsiniz.

8. Çocuk odalarında ranzaları olan birkaç yatak parçasını değiştirin. Bu yataklar yerden tasarruf sağlar ve çocuklar için çok eğlencelidir.

9. Sadece dikey alan kaplayan duvar uzunluğu dolaplarını kullanın.

Small Space Living Room

10.Tüm kapılarda, duvarlarda ve boşluklarda ayna kullanın. Aynalar boşluğu ferah ve zarif yapar ve boşluğun gördüğünüzden daha geniş olduğu izlenimini verir.