For Consultation

Blog

Yemek odası, aile üyeleri ve misafirlerin yemek saatlerinde toplandığı bir yer olduğundan dolayı aile için çok önemli bir oda. Bu nedenle, özel olmalı, yani konumlandırma, yemek masası, sandalyeler ve aksesuarlar uygun yerleştirilmelidir.

İngiliz dekorunda, mutfak yemek odasının yanında olmalıdır, çünkü mükemmel yemek masası mutfağa yakın olanıdır. Ayrıca, konukların içerideki aktiviteleri görmemesi için mutfağa yönelik bakış açısının belirsiz olması da önemlidir. Ayrıca, yemek odası konuklara ve aile üyelerine kolaylık sağlamak için misafir odasının yanında olmalıdır.

 english dinning room

En az miktarda mobilyayı barındırabilecek küçük bir yemek odası- büfe, masa ve 4 koltuk, 3.1 x 3.7 m'den fazla olmayan bir alana, orta büyüklükte bir masa, 6-8 koltuk, açık büfe, dolap ve bir yürüyüş yolu 3.7 x 4,6 m alana sahipken, büyük bir oda 4.3 x 5.5 m'ye kadar çıkabilir ve çok sayıda konuğu ağırlayabilir. 

İngiliz yemek odası, ev hanımının şıklığını yüksek zevkini yansıtır, çünkü odaya huzur, esneklik ve rahatlama hissi verir. Ayrıca, İngiliz tasarımının sade ve sofistike olması lüks, şefkat ve formaliteden çok uzaktır, bu nedenle oda için belirtilen gereksinimleri karşılar.

english dinning

Tasarımın ayırt edici özelliği:

  1. Hayvan toynakları şeklinde mobilya ayakları
  2. Sandalyelerin arkasındaki oymalı viyolonsel
  3. Temel eğri çizgiler

Bu tasarımdaki mobilyalar ceviz ağacından, güllerden, çamdan ve zeytin ağacından yapılmıştır. Duvarlar ahşap kalaslardan yapılmış veya bitki ve çiçek resimleriyle kaplanmış olup zeminler parke veya fayanslarda ise koyu kırmızı veya pişmiş toprak rengi olacaktır.

 english dinning room designs

İngiliz dekorasyonunda basit renklere sahip basit perdelerin olması önemli. Aksesuarlar da herhangi bir dekorda önemli bir unsur ve İngiliz tarzı çiçeklere, özellikle kurutulmuş olanlara odaklanır. Altın veya seramik kaplardan yapılmış lüks çerçevelerin resimleri de eklenir. Tüm bu unsurlar birbirleriyle uyumlu ve tutarlı olmalıdır.

Sonunda, parçaları bir renk ya da baskılar ve gravür gibi birbirine bağlayan bir unsur olmalıdır. İngiliz tasarımını diğerlerinden ayıran ve onu eşsiz yapan eski eserlerdir.