cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi Türkiye

İç mekanda farklı stilleri seviyorsanız evinizi nasıl dekore edersiniz? 

Her zaman iki stili bir arada kullanabilirsiniz.

Modern iç tasarım ve klasik iç tasarımın birleşimi en çok arananlardan biridir.

Klasik iç tasarımın, asaleti sebebiyle hiçbir zaman modası geçmez ve bu tarzı modern tarzdaki modaya uygun unsurlarla harmanlamak şık bir görünüm yaratabilir.

İki iç mekan stilini bir arada karıştırırken, bunlardan birini temel olarak seçmek ve ikincisini aksesuarlarla harmanlamak gerekir: modern detaylara sahip klasik stil veya klasik, modern unsurlar.

Her ayrıntıyı birlikte zevkli bir şekilde eşleştirmek düşünülmelidir.

İç tasarım şirketi

Klasik tarzın renkleri açık-pastel ve toprak renklerinin belirgin renkleri, daha doygun koyu kahverengi, yeşil ve lacivert, altın ve bronz unsurlarla döşenmiş ve döşemelik kumaşlarda kullanılmıştır.

Modern iç mekanın özelliği düz çizgiler, kesin geometri, ideal formlar ve pratik algısal mobilyalardır, bu nedenle baskın olan renk sakinliğidir.

Her iki stilin karakteristik özellikleri, onların birbirine karışması için mükemmel eşleşmelerini sağlar.

Aşağıda, modern ve klasik stillerin iç mekanda nasıl karıştırılacağına ilişkin 10 ipucu verilmiştir:

Daha önce de belirtildiği gibi, iki stilin karıştırılması sırasında karar verilen ilk şey şudur: Temel unsurun hangi stile hakim olmayı tercih edeceğinizdir.

İkincisi: Eğer birbirleriyle uyumlu ya da zıt şekilde karıştırılmalarını istiyorsanız, uyumlu karışım elemanlarında benzerlikler olacaktır, fakat kontrast karışımı zarif görünüm için daha zor olabilir ve iç mekan malzemelerinin eşleşmesi için deneyimli iç mekan tasarımcısının yardımını gerektirir.

İç tasarım şirketi

İç mekanı daha rahat hale getirmek için düz köşeleri ve modern tarzda çizgileri yumuşatarak kavisli mobilya parçaları ekleyin.

Mobilyalarınız için klasik tarzda özellikleri olan ve iç mekana güçlü bir etki ve şıklık kazandıran doğal malzemeler kullanın.

Klasik iç mekana hakim olacaksa, modern tarzda mobilya veya aydınlatma eklemek isteyebilirsiniz.

İç tasarım şirketi

  • Modern tarzdaki büyük pencereleri, zengin stildeki klasik perdelerle süsleyebilir ya da tam tersi odanın geri kalanı klasik iç mekandaysa, tek renk perdelerle tam düz bir görünüm elde edebilirsiniz.

    Nötr duvarlar kısmen lüks duvar kağıtları ile dekore edilebilir. 

    Klasik tasarıma eklenen modern sanat eserleri, iç mekanda modaya uygun bir görünüm yaratacaktır.

    Stillerin karıştırılması sırasında en önemlisi, iç mekanınızın dağınık görünmesini önlemek için ürün seçiminde ölçülü olmadır.

  • İç tasarım şirketi

Bunlar, her iki stilin de birbirlerini güzel tasarımlarla tamamlayan sonuçlarını elde etmek için izlenecek birkaç ipucu. 

Daha fazla ilham almak için portföyümüzü kontrol edebilirsiniz.
İlginizi çekebilecek makaleler