cloudfront
En iyi mimarlık şirketi Istanbul

Siyah Ev Dekorasyonu seçilebilecek en cesur seçeneklerden birisidir ve aynı zamanda siyah rengin lüks ve aristokrasinin sembolü olması sebebiyle en şık görünecek dekorasyon tarzlarından biridir.


Sebepsiz de olsa çoğu lüks kıyafet şekli “Siyah kravat” diye adlandırılır.


İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Siyah, renk tonuna sahip olmayan ve başka herhangi bir renkle birleştirilebilen bir renktir.

Siyah rengin kendisi genellikle karamsar, donuk bir renk olarak kabul edilir ve karanlık bir renk olarak genel ruh halinizi etkileyebilir.Bu yüzden onu evinizin içinde uygun harmanlama teknikleri ile kullanmak çok önemlidir.


Farklı iç tasarım stillerinde dekor için siyah kullanımında farklı yaklaşımlar mevcuttur.

Yatak odanızın tasarımında siyah rengi kullanmayı düşünebilirsiniz, çünkü karanlıkta en iyi şekilde uyuyabildiğimiz bir sır değildir.

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Siyah ve altın renklerinin karışımı zenginliği ve prestiji vurgularken, kadife, mermer ve taş gibi özel malzemeler kullanmak zarif bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Zengin görünüm için siyahı karıştırmanın uygun olacağı diğer harika renkler de mor, zümrüt ve yakut gibi değerli taşların renkleri olacaktır. Bu tür kombinasyonlar genellikle modaya uygun Yeni Barok tarzında kullanılır.

 

Siyah ve beyaz kontrast olarak daha katı bir tasarım yaratan bir klasik dekorasyondur, bu nedenle bu kontrastlığa bazı parlak renk vurguları eklemek onu daha olumlu bir ortama dönüştürür.  

Siyah renk, evinizin mutfak, banyo veya eğlence odası gibi diğer alanlarında da kullanılabilir.

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Siyah, geniş bir banyoda harika görünür ve küçük alanlarda kaçınılmalıdır.

Banyolara yönelik son trend siyah musluk, modern minimalist tasarımda süper şık görünüyor.

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Siyah renk şaşırtıcı şekilde mutfak alanında da harika görünebilir.

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Mutfakta siyah ise temel renk olmaz, mobilya ve döşemede vurgu olarak kullanılır.

Siyah yarı mat ahşap doku mutfak dolapları, mutfak tasarımınıza zarif bir görünüm verecektir.

Öte yandan, siyah mat yüzeyler minimalist yansıma kabiliyetine sahiptir, bu nedenle mütevazı miktarlarda kullanılmalıdır. Saf siyah kullanılırken parlak yüzeyler ve dokulu malzemeler tercih edilir.

Siyah rengi seversiniz ancak dekorasyon tam siyah oluyorsa, iç mekanınıza siyah aksesuarlar eklemek çok iyi bir seçenek.

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Mobilya için siyah kadife döşemeler, parlak siyah komodinler, avizelerde siyah camlar, vazolar gibi küçük aksesuarlar ve diğer yardımcı eşyalar, seçtiğiniz ana renk hangisi olursa olsun iç mekanda harika vurgular oluşturur.

Art Deko, İhtişamlı stil, Minimalism, Yeni Barok, Endüstriyel ve hatta Klasik gibi çeşitli stillerde siyah rengin varlığını görüyoruz.

Siyah renk kesinlikle herkes için uygun değildir ve iç mekan tasarımcısına doğru şekilde yerleştirmesi için iç tasarımcının yardımına ihtiyaç duyulur.
İlginizi çekebilecek makaleler