For Consultation

Blog

İç tasarımdaki trendler her yıl değişiyor ve her zaman olduğu gibi 2020'de yeni evlerini tasarlamayı, mobilyalarını değiştirmeyi düşünenler veya belki de sadece iç mekan tasarımında görünümü etkileyen bazı unsurları yenileyip bazı öğeler eklemek isteyenler için modaya uygun olan rehberimizi paylaşıyoruz.

Ev dekorunda 2020 trendleri

Soğuk Renkler

2020 İç Tasarım Trendleri

2020 renk trendlerine göre soğuk renkler bu yıl bir patlama yaşıyor, ancak bu tamamen nötr renk şemasına gitmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Tersine, bu yıl modaya uygun renkler, evinizi tasarlarken cesur ve daha doygun tonlarla harmanlanmak için mükemmel bir temel teşkil ediyor.

2020 İç Tasarım Trendleri

"Klasik Mavi" 2020 yılının rengi, bu yüzden burada bile klasik stilin başka bir trend olduğunu görüyoruz.

Klasik stil öğeleri

2020 İç Tasarım Trendleri

Modern tarzdaki klasik stil elementleri ve mobilyalar, oturma odalarının tasarımında en çok görülecek etmenler. Çağdaş tasarımda klasik stil villa öğeleri, klasik ve asla modası geçmeyen bir stil olduğu için iç mekanı yıllarca daha şık tutacak.

Biyofilik tasarım

2020 İç Tasarım Trendleri

Geçen yıl biyofilik tasarımın yükselişini tahmin etmiştik ve 2020 trendlerinde biyofilik tasarım daha da güçlü bir pozisyon alıyor. Önümüzdeki yıllarda biyofili unsurları her evin gerekli bir özelliği haline gelecek.

Siyah ve Beyaz Banyolar

2020 İç Tasarım Trendleri

2020 yılında banyo iç tasarım trendi daha cesur ve daha fazla kontrast gözüküyor. Güzel, siyah ve beyaz karışımı banyolar; pirinç ve bakır tesisat ile birlikte son derece ilgi çekici hale getirilebilir.

Kadife

2020 İç Tasarım Trendleri

Kadife kullanımı herhangi bir iç mekana lüks bir his verir ve kaplamalardaki çeşitlilik nedeniyle minimalistten eklektiğe kadar farklı tarzlarda kullanılabilir.

Mobilyalarda kullanılabilecek yüksek kaliteli malzemeden, yastıklar, sofistike halılar ve hatta en abartılı tasarımlara kadar, hatta duvar kağıtları gibi dekor malzemeleri için yumuşak dokulu bu ürün kullanılabilir.

Vintage öğeler

2020 İç Tasarım Trendleri

Vintage ev dekor öğeleri sanat nesneleri olarak en modern ev tasarımlarına giden yolda karşımıza çıkmaktadır. Bohem, Shabby Chic ve klasik tarzlar gibi iç mekanın bir parçası olarak görünen antika mobilyalar kullanılabilir.

Mutfak Adaları

2020 İç Tasarım Trendleri

Mutfak adaları, sabah kahvesi içmek veya yemek yeme alanı, pişirme alanı ve masa olarak kullanabileceğiniz bir çok işlevselliği sebebiyle alanı optimize eden unsurlardandır.

Kavisli Mobilyalar

2020 İç Tasarım Trendleri

Pürüzsüz şekiller ve köşeleri yuvarlatılmış kavisli mobilyalar alanı daha rahat ve davetkar hale getirir. Daha fazla tasarımın yanı sıra 80'li yılların stil iç tasarımdan ilham alabilirsiniz.

Çok Fonksiyonlu Alanlar

2020 İç Tasarım Trendleri

Açık plan iç tasarım ve mimari, ayrılma yerlerinde boşlukların sorunsuz bir şekilde bir araya geldiğini gördüğümüz başka bir trend. Alanı optimize etmek için çok işlevli konseptin kullanıldığı küçük ev tasarımında değil, aynı zamanda daha sosyal ve etkileşimli tasarım oluşturmak için geniş villalarda da kullanılır. Oturma odasını yemek alanı ile birleştirmek veya yemek alanınızı geniş bir mutfağa dönüştürmek  için idealdir.

Geçiş Tasarımı

2020 İç Tasarım Trendleri

Geçiş tasarımı, çağdaş stilin geleneksellik yaratan zamansız görünümle harmanlandığı sofistike olması nedeniyle modaya uygun olan bir tasarım türüdür. Geçiş tarzı tasarımın mükemmelliğini elde etmek kolay değil, ancak iç tasarımcınızın tavsiyesi ile her stilden favori öğeleri bir araya getirerek uygulayabilirsiniz.

Tekstüre Kaplamalar

2020 İç Tasarım Trendleri

Malzemelerde doku, iç tasarımın temel unsurlarından biri. 2020 tekstüre kaplamalar, duvar boyası ve duvar kağıtlarında, el işi hissi veren duvarlar için son trend olarak ortaya çıkacak.

Bunlar, ilham almak ve hayalinizdeki evi tasarlamanıza yardımcı olmak için Algedra İç Mimarlık ve Tasarım Hizmetleri tasarımcılarının  küratörlüğü doğrultusunda hazırlanan 2020 trendlerinin nihai listesidir.