For Consultation

Blog

2020 trend renginin açıklandığı yılın bu zamanı, modaya uygun bir ev iç tasarımı planlayarak oluşturmak ve uygun renk paletinden renk seçmek isteyenler için iyi bir zaman. 

Trending Colors of The Year 2020

Pantone merkezinin açıklamasına göre 2020 yılının trend rengi ‘Klasik Mavi’.

İç mekan tasarımını önceki yılın trend renklerine göre yapanlar için bu iyi bir haber çünkü mavinin bu tonu bir önceki yılın trendleriyle iyi eşleşiyor.

Ayrıca “Klasik Mavi” renk, adından da anlaşılacağı gibi, modası geçmeyecek zamansız bir klasik. İç mekan tasarımınızda bu rengin seçimini düşünmek, onu uzun süre şık tutabilmek için başka bir harika neden.

'Klasik Mavi' Rengi

Trending Colors of The Year 2020

Pantone tarafından huzur hissi getiren renk olarak nitelendirilen bu rengin evin her alanında kullanıldığını görüyoruz. Özellikle bu renk, klasik tarzda mobilyalar ve yastık gibi ev dekorları ile harika görünüyor.

Her zamanki gibi, seçilecek yılın trend renginin daha fazla alternatifi var.

Trending Colors of The Year 2020

2020'de PPg markasıyla, mavinin "Çin Porselenleri" renginin diğer varyasyonu, mürekkep mavisi ile harmanlanmış bir kobalt rengidir. 'Klasik Mavi' daha sert bir renk iken , bu renk daha eğlencelidir.

Dulux Merkezli ‘Sakinleştirici‘  Renk

Trending Colors of The Year 2020

Yeşil gri ve mavi arasındaki renk tonudur. Nötr ve çok yönlü bu renk, toprak renkleri için iç ana-temel renk olarak kullanılabilir. İç mekanı daha orijinal yapmak için griye mükemmel bir alternatif olabilecek ilginç bir renktir.

Behr merkezli ''Doğaya Dönüş” rengi - sakin, zarif ve dengelidir. Canlandırıcı yeşil renk, kahverengi ve toprak renkleri ile mükemmel uyum sağlar. Art Deko tarzı ile birlikte harika görünmektedir.

Trending Colors of The Year 2020

Benjamin Moore’dan ‘İlk Işık’ Rengi

Trending Colors of The Year 2020

Yumuşak ferahlatıcı bir pembe renk tonudur. Sıcak ve soğuk arasında nötr olan bu renk sadece kız çocuk yatak odası için uygun değil, aynı zamanda altın unsurlarla karıştırılmış, özellikle beyaz mermer ile bir araya getirildiğinde çağdaş bir tarzda çok sofistike görünüm elde edebilirsiniz. 

Dunn Edwards’dan ‘Nane Ferahlığı’ Rengi

Trending Colors of The Year 2020

Sakin ve net bir renk olan ve yumuşak yeşil rengi yansıtan bir saflık içeren bu renk, diğer pastel renklerle birlikte kullanılabilir ve Shabby Chic tarzını keşfetmek isteyenler için iyi bir seçim olacaktır. Diğer stillere de mükemmel kombine edilebilir.

Tüm bu renklere baktığımızda, iç mekan tasarımında 2020'nin ana ortak eğilimi olan sakinlik ve huzuru görebilirsiniz. Evinizi mükemmel ve rahat bir kaçamak alanı olarak tasarlamak evinizin iç mekanını planlarken asıl amaçladığınız şeydir.

Trending Colors of The Year 2020

Bu trendler, doğal olarak zihinlerimizi teknolojik çağın içinde olduğumuz aşırı bilgi birikiminden uzak tutma ihtiyacı sonucunda ortaya çıkıyor ve renklerin ruh halimizi ve duygu durumumuzu etkileyebileceği iyi bilinmektedir.

Bunlar, yeni eviniz için iç tasarım yapmayı planladığınızda veya ev dekorasyonunu değiştirerek mevcut evinize taze bir görünüm kazandırmak için tadilat yapmayı düşündüğünüzde, duvarları boyayarak evinize taze bir görünüm vermek istediğinizde kullanabileceğiniz bazı renk tonu fikirleridir.

Trending Colors of The Year 2020

Yıllık trendler, ilham kaynağı olarak kullanmak isteyebileceğiniz ilkelerdir, ancak hayalinizdeki evi şık ve benzersiz yapmak için iç mekan tasarımcınıza danışmak iyi bir fikir olacaktır.