For Consultation

Blog

Banyo sürekli bakıma, dekor ve farklı renklere ihtiyaç duyulan  evinizin çok önemli olan bölümlerinden biridir, her banyo mümkün olduğunca günlük ve rahat bir şekilde kullanılması adına rahat ve konforlu bir tasarıma ihtiyaç duyar ve daha iyi bir rahatlama ortamı ve lüks banyolar  için ALGEDRA tasarımcıları tarafından bazı ipuçları:

 1- Gümüş, bakır, bronz ve kristal banyo dekorasyonunda daha lüks ve şıklık kazandırmak için kullanılan malzemelerdir, örneğin bu etmenleri banyo küveti çerçevesi, ayna çerçevesi, kapı kolları ve musluk, bazı koyu renklerle birlikte kullandığınızdan emin olun. Sakin bir loş ışıklandırma sağlayabilen, bronz veya bakırdan yapılmış bir avize ekleyerek daha fazla lüks ekleyebilir ve musluktan depoya tüm banyo aksesuarlarında art arda bronz olarak kullanabilirsiniz. Genel olarak, banyo aksesuarları aydınlatmanın şeklini ve rengini takip eder, çünkü aydınlatma, banyo dekorundaki ana faktördür, bu yüzden spot ve avizeler gibi ayırt edici bir aydınlatmayı kullanmak zorundayız.

 beautiful bathroom interior

2- ALGEDRA tasarımcıları çiçekler gibi bazı doğal aksesuarları kullanmanızı önerir, banyo kapalı ve karanlık bir alan olsa da, çiçek eklemek özel bir dokunuş katacaktır. Pencerenin yanına yerleştirirseniz, kadife sentetik çiçekleri veya doğal olanları kullanabilirsiniz. Çiçekler, banyo dekoruna uygun metalik veya cam kaplarda saklanır, banyoda koyu renkler kullanabilir, ancak duvarların renginin zarafetin, halıların ve aksesuarların zarafetin elde edilmesine ve aradığınız lükse uygun olduğundan emin olun. Altın rengi ile kullanıldığında renkler daha canlı hale gelir, altın aynalar, armatürler ve avizeler kullanılır ve havluların aksesuarların ve banyo gereçlerinin yanına güzelce yerleştirilmesi için bazı raflar eklenebilir.

 bathroom design ideas

3- Fransız tarzı, lambalarla çevrili klasik bir aynaya ve makyaj ve saç şekillendirme araçlarını tutmak için masaya sahip bir kanvas koltuğa sahiptir.

 4- Küvet tarzı banyo ölçülerine göre seçilmiştir, biri duş, biri banyo olmak üzere iki ayrı ünite kullanabilirsiniz. Duş alanı banyonun geri kalanından bir cam kapı ve seramik zemin ile ayrılmalıdır ve banyo duvarları için seramik karoların kullanılması tercih edilir, banyo küveti için taş zemin kullanabilirsiniz. Banyoda mozaik, mermer zeminler ve sert yüzeyler de kullanabilirsiniz.

 Small bathroom interior design

Lüks banyolar, zeminler veya duvarlar için mükemmel bir hammadde kalitesine ve mekan için tamamlayıcı aksesuarlara sahiptir.