cloudfront
İstanbul'da iç tasarım firması

Villanın hol tasarımı, ev sahiplerinin zevkini ve zerafetini yansıtmaktadır. Evinize gelen misafirinize ilk izlenimi vermenin yanı sıra, evinize her girişinizde ruh halinizi belirleyen ilk yerdir.

Giriş alanı ile ev içerisindeki konut kısmı arasında bir bağlantı etmenidir. Hol, ev içindeki tüm odaların tarzını devam ettirebilir veya diğer villa odalarından ayrılmışsa bağımsız bir tasarıma sahip olabilir.

lüks villa hol tasarımı

Bir alandan geçişi sağlayan mobilya minimalisttir veya hiç mobilya olmayabilir, bu nedenle kaplama malzemeleri ve dekorasyonlarına büyük özen gösterilir.

Giriş için kaplama malzemeleri dayanıklı olmalı ve temizlenmesi ve bakımı kolay olmalıdır.

Villa girişinde doğal mermer kullanımı lüks hissi verir.

Giriş için iç mekanınıza özgünlük ve bireysellik katacak özel mermer su jeti tasarımlı bir açıklama yapabilirsiniz.

lüks villa hol tasarımı

Villa girişinin en sofistike olan atmosferik iç kısmını mini çeşmeler gibi su özellikleri ile oluşturmak da mümkündür

Dekoratif kaya, duvar panelleri veya dekoratif sıva ve alçı kullanarak duvarlara derinlik ve doku ekleyebilirsiniz. Simetrik sütun kompozisyonları, ahşap paneller ve pahalı monogram duvar kağıdı gibi diğer bazı malzemeler etkileyici tasarım elde etmek için kullanılabilir.

Lüks Villa Hol Tasarımı

Korniş silmeli ve kristal avizeli merkezi aydınlatma ile çerçevelenmiş tavan, klasik tarzda bir tasarıma giderken görkemli bir görünüm kazandırıyor. Modern stil iç tasarım için aydınlatma montajı ile asma veya gerilmiş tavan uygulanabilir.

Çoğunlukla hol alanında pencereler yoktur, bu yüzden aydınlık ve ferah görünmesi için aydınlatma çok çeşitli olmalıdır.

Aynaların kullanımı sonsuz bir alan yanılsaması yaratır ve aynı zamanda evden çıkmadan önce aynaya bakmak her zaman harika bir fikir olduğu için işlevsellik katar.

Lüks Villa Hol Tasarımı

Villa giriş aydınlatmasının tavan yüksek olduğunda büyük bir avize veya tavan düşükken ev tarzına uygun bazı lüks lambalar ile öne çıkması tercih edilir.

Büyük bir lobide, evin karakterini yansıtan dairesel bir giriş masası bulunur, ancak alan küçükse, dikdörtgen bir masa kullanın, zerafet ve ihtişamlı bir dokunuş eklemek için üzerine lüks bir ayna asın.

Girişte merdivenli birkaç katlı lüks villada açık alan üzerinde duruluyor. Merdivenlerin tarzı ve tasarımı, her zaman villanın mimari özelliklerine ve mekan düzenine bağlı olarak değişmektedir.

Evin giriş tasarımı, villanın salonuna girerken tüm evin ilk izlenimini verdiğinden, o sanat şaheserinizi koymak için en iyi yer olabilir.

lüks villa hol tasarımı

Kristal veya porselen farklı çiçek saksılarınızı ve doğal bitkilerin ve doğal kokulu çiçeklerin kullanımı için en iyi aksesuarların eklenmesi hol kısmında gerçekleştirilebilir. Ayrıca, koridordaki duvarı süslemek için bir tabloya ek olarak, masaya ve girişe layık bir şaheser kullanabilirsiniz.

Evin hol tasarımı, villanın salonuna girerken tüm evin ilk izlenimini verdiğinden, sevilen sanat şaheserini diğer odalara sığdıramayacağınız eserleri sergileyebileceğiniz en iyi yer olabilir.

Girişin hemen ortasına heykel veya sanat eserinin yerleştirilmesi, evinize girecek olan herkese vay faktörünü verecek.

Tüm bunlara ek olarak, villa girişinizi ekstra misafirperver bir görünüm vermek ve evinizdeki diğer odalara yönlendiren bir koridordan daha fazlası haline getirmek mümkündür.

İlginizi çekebilecek makaleler