cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi İstanbul

Beyaz renklerin efendisidir. Siyahla sürekli rekabet halindedir. Bazı insanlar beyaz bir yatak odasına sahip olmak ister, ancak çok sıkıcı olacağından korkarlar.

Bayanlar, klasik veya modern zarif, rahatlatıcı ve lüks bir yatak odası hayal ediyor ve bu yüzden günümüzde çoğu kadın klasik veya modern tasarımda beyaz bir yatak odası seçiyor. Bunun nedeni, beyazın yeri daha geniş göstermesini, göze rahat gelmesini ve yastık, yatak örtüleri ve aksesuarlar için diğer renkleri kullanarak yoğunluğunu kontrol edebilmenizdir.

Beyaz tüm renklerle uyumlu olsa da rengi zenginleştirmeye yardımcı olmak için dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır.

Odayı daha rahat hale getirmek için (odaya başka bir renk kullanmak istemiyorsanız), ALGEDRA uzmanları şekiller, formlar ve mimari elementler gibi diğer unsurları göz önünde bulundurmanızı öneriyor. Beyaz ahşap dekorasyonlardaki duvarları ve dışarıdaki doğaya bir pencere görünümünü kaplayarak rustik bir dokunuş getirmek için ahşap çerçeveyi kullanabilirsiniz.

luxurious bedroom interior by Algedra

Kemerler ve desenli paneller gibi oryantal süslemelere sahip beyaz yumuşak perdelerle oryantal tarzda bir oda arayanlar olabilir ve yatağın mimari detaylarına dikkat etmelisiniz. Renklerin sınırlı kullanımı durumunda, beyaz rengin yoğunluğunu kıracak ve yumuşak tutacak bazı farklı parçalar ve şekiller ekleyebilirsiniz.

Bazı modern yatak odalarında metal veya doğal ahşap dekorasyonlarla dekore edilmiş yüksek beyaz bir tavan vardır. Beyaz rengin yoğunluğunu ahşap beyaz duvarlarla ve güneş ışığını yansıtan ve sıcaklık ekleyen halı ve küçük renkli yastıklar gibi diğer doğal malzemelerle yumuşatabilirsiniz. Pencereden çıkan doğal manzara ve küçük bir şömine tüm dekoru bir araya getirmeye ve beyazın yoğunluğunu yumuşatmaya yardımcı olacaktır.

Beyaz parlak bir renk olmasına, sıcak bir ışığa ihtiyaç duymasına rağmen, aydınlatma beyaz rengin yoğunluğunu yumuşatma ve kırmada büyük rol oynar; ALGEDRA uzmanları, farklı bir arka plan için beyaz duvara sıcak renkli aydınlatma eklemenizi önerir.

Beyaz yatak odalarına parlaklık eklemek, metalik renkler ve altın veya bronz metal parçalar kullanarak veya vurgulamak istediğiniz yerlere parlak veya yansıtıcı yüzeyler kullanarak rengin yoğunluğunu kırmak mükemmel bir seçimdir.

white shine bedroom decor

Beyaz renk, beyaz rengin güzelliğini korurken yoğunluğunu sıcak veya soğuk bir renkle yumuşatmak için çok profesyonel bir girişim gerektirir.

Bu rengi koruyarak ve bazı ışıklı aksesuarlar, çiçekler ekleyerek veya güzelliğini vurgulamak için spot ışığıyla sanatsal portreler ekleyerek bu renkle oynayabilirsiniz. Beyaz rengin güzelliği, şeritler ve tığ işi ile işlemeli perdeler ve battaniyelerle gösterilebilir.
İlginizi çekebilecek makaleler