cloudfront
RAHAT BİR YATAK ODASI İÇİN 4 RENK

Gevşemek ve rahatlamak için gereken zamana sahip olmak bu günlerde çok nadir bir şey ve yatak odası bu özel rahatlama anlarına sahip olmak için en ideal bir yer. Bu gevşeme anlarını daha da iyi hale getirmek için ALGEDRA gri, mavi, sarı ve lavanta gibi soğuk renkler ile  daha derin rahatlama için turuncu, kahverengi, kırmızı ve sarı gibi sıcak renkleri kullanmanızı önerir. Rahat bir yatak odası için ALGEDRA’nın ekibinin ideal önerileri blog yazımızın devamında belirtmiştir:

1. Kırmızımsı kahverengi:

elegant bedroom design by Algedra

İçinde yeterince kırmızı olan ve bakırla harika görünecek derin sıcak bir renktir. Sadece bir duvarda veya tavanda kullanılması tercih edilir. Doğal aydınlatma bu renklerin güzelliğini ortaya çıkarır. Başucu aydınlatması, özellikle bir bakır yatak veya bakır aksesuarlar veya yan masalar ile rahatlatıcı bir okuma havası katacak, tüm bunlar alana zarafet ve canlılık katacaktır.

2. Parlak Sarı:

Bright Yellow Bedroom Design

Koyu renkler, alanın daha küçük görünmesine sebep olma eğilimindedir ve bu da odayı daha rahat hale getirir. Parlak renkler de bunu yapabilir, sıcak sarı gradyanlar, zemin veya mobilya için koyu renkli ahşap eşliğinde rahatlık sağlar, bu da rengin yoğunluğunu kırar, ancak doğal rahat dokunuşunu zenginleştirir.

Sarı, altın, bakır ve bronz için de uygundur. Özel aydınlatmalı dekore edilmiş metalik yatağı veya tavanın mimari detaylarını vurgulamak için ışığı kullanabilirsiniz.

3. Bordo:

natural and wooden bedroom interior

ALGEDRA’nın tasarımcıları alana derinlik katacak rahatlatıcı sıcak bir renk olan bordoyu sadece bir duvarda kullanmanızı önerir. Uygun renkler ve özel aydınlatma ile bordo rengi göze çarpacak ve odanın geniş görünmesini sağlayacaktır. Bordoya beyaz ve bej ve doğru halı ve aksesuarlar gibi uygun renkler eşlik ettiğinde, oda daha rahat görünecektir.

4. Yumuşak Altın Rengi:

classic bedroom interior in Dubai

Bu renk, sarı ve turuncu renklerinin birleştirilmesinin sonucu ortaya çıkar. Ahşap için çok uygundur ve ahududu rengi bir dokunuşla yatak odasının tüm duvarlarında kullanılabilir, odaya canlılık katacaktır. Bu rengin yüksek tavanlı odalarda kullanılması tercih edilir ve yeterli doğal aydınlatma varsa, sadece bir duvarda kullanılması ve diğer duvarlarda kum renginin kullanılması tavsiye edilir.

Bambu veya doğal ahşap, odadaki altın renginin güzelliğini vurgular. Mobilyalarda kahverengi kullanmak, altın renginin yoğunluğunu kıracak ve her ikisi de sonsuz bir rahatlık sağlayacaktır.
İlginizi çekebilecek makaleler