For Consultation

Blog

Yaz zirvede ve bu ay kim dinlenmek istemiyor? Tatilde bir köşede ve tek yapmamız gereken içeride oturup dinlenmek ve serinlemek. Evinizde yaz için ideal bir iç mekan varsa, asla dinlenmek için başka bir yere gitmek istemezsiniz.

Bu yaz, evinizi eğlenceli hale getirmek ve rahatlamak için en uygun yer haline getirmek için aşağıdaki fikirlerle evinizi yeniden dekore edin.

Renk Düzeni:

Her zaman sezonun en havalı renklerini seçin. Yeşil ve mavi yazlar için ideal olabilir. Kırmızı, turuncu ve diğer canlı renklerden kaçının. Hafif temalar daha iyidir. Mor da iyi bir seçenek olabilir.

Çevre Dostu Olmak:

Yaz, evinize aroma getirmek için en uygun zamandır. Özellikle oturma alanında bitki ve çiçeklerle süsleyerek gerçekten taze görünmesini sağlayın. Taze meyveleri her zaman masaya koymak, sizi sağlıklı ve zinde tutabilir, ayrıca evinizin taze ve serin görünmesini sağlayabilir. Bambu, kenevir ve Jüt halıları da evinize aynı görünümü verebilir. Sadece çarpıcı ve çekici bir görünüm getirmekle kalmaz, aynı zamanda gerçek doğayı da hissedersiniz.

eco-friendly design

Zemin:

Zeminler sadece güzel görünmekle kalmamalı, aynı zamanda son derece pratik olmalıdır. Laminat parkeler yaz ayları için en iyi seçenek olabilir. Evinizin taze ve doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. Fayanslar kusursuz bir şekilde çekicidir ve tüm eve soğutma etkisi verir. Aynı zamanda çok kolay bir şekilde karşılanabilir ve birinin çok fazla harcama yapması gerekmez. Diğer avantajlar arasında düşük bakım maliyeti ve dayanıklılık sayılabilir.

Mobilya Seçimi:

Yaz ayları hakkında konuştuğumuzda, mobilyalar için hafif ve havadar temalara odaklanmalıyız. Koyu ve sessiz tonlar asla iyi bir seçim değildir. Beyaz veya bej gibi nötrler bir eve çarpıcı ve taze bir görünüm kazandırır ve bu nedenle kullanılabilir. Haki de iyi bir seçimdir. Örneğin, hafif örtülü bir kanepe çok renkli fakat hafif temalı minderlere sahip olabilir.

open air living area

Çocuk Dostu:

Yaz tatili içerisinde olan çocukların kapalı kalmak istemesinin ana nedenidir. Bu nedenle, ev dekorasyonu çocuk dostu bir şekilde yapılmalıdır. Çocukların evde olduğu her yerde lekeleri kolayca bulabilirsiniz, böylece herhangi bir güçlükten kaçınmak için halı ve kilim kullanmayın. Bunun yerine, ne düştükleri, ne de erimiş dondurmalarının lekelerini bırakmadıkları karo zeminlere gidin!

Görünüme Odaklanın:

Muhteşem ve nefes kesen doğa manzaralarını sergilemek dışında yazlarını başka nasıl karşılayabiliriz? Evinizde havuz veya bahçe varsa, mobilyalarınızı o alana bakacak şekilde yerleştirmeyi deneyin. Etrafta oynayan çocukları, aile ilahilerini görebilir veya sabahları yeni bir başlangıç ​​ile keyfini çıkarabilirsiniz. Her zaman görüldüğünde yemyeşil bir avlu, ruh halinizi de taze tutar. Yazlar mutluluk ve rahatlama ile ilgili olduğu için duygularınızın tadını çıkarın. Pencerenizin dışındaki manzarayı sevmiyorsanız, güzel bir doğa tabanlı duvar kağıdı veya resim satın alın ve tazelik hissi için oraya asın.

glass wall view

Vintage bir görünüm verin

Nostalji bazen iyidir. Eski demek her zaman geleneksel ya da kültürel demek değildir. Geçmiş bir tarz getiren ve aynı zamanda yaratıcı görünen bu tür bir iç mekan yaratın. Dönemden etkilenen mobilyalar, resimler, perdeler veya diğer aksesuarlar evinize şaşırtıcı ve alçakgönüllü bir görünüm verebilir. Vintage mobilyalar en iyi görünüyor ve ev dekorundaki zevkiniz hakkında çok şey anlatıyor.

vintage living area

Bu fikirlerle, evinizi havanın tazeliğini hissettirebilir ve her anın rahatlığını ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. Evinize sadece benzersiz bir dokunuş vermekle kalmaz, aynı zamanda yaz aylarında da kendinizi canlı hissetmenizi sağlar.