cloudfront
En iyi mimarlık şirketi İstanbul

Vintage tarzı Fransa'dan bize geldi ve hızla birçok alana yayıldı: müzik, moda, iç tasarım. Son zamanalarda, tasarım seçiminde önemli bir pozisyonu yeniden ele geçirdi.

 Vintage Style

Vintage iç tasarım tamamen eski-tarihi şeyler ile cazibe ve tarih duygusu yaratmakla ilgili. Antika, koleksiyon, bit pazarından seçilen eşyalar ve vintage bir atmosfer geliştirir. Vintage iç tasarım geçmiş şeyleri kapsar ve onların tamirini içerdiği için bunun tadını çıkarın. Vintage bulmak için ideal yerler, bit pazarları, antika mağazalarıdır.

Bu stili uygulamak için sadece antika mobilyalar, kumaşlar veya tabaklarla değil, aynı zamanda özel bir yaklaşım da gerekir. Her tasarımcı bu tür işleri üstlenmeyecektir, üst düzey bir uzman gerekir. 

Renkler:

Tüm kompozisyonun etrafına inşa edilmiş bir merkezi renk olmalıdır. Genellikle, vintage tarzda  beyaz, bej, leylak ve gri-mavi ile gri-yeşil diğer açık tonları tercih eder.

 Vintage Interior Design

Zeminler, duvarlar, tavanlar- hepsi tek bir konsepte uymalıdır. Örneğin, tavanın sadece doğal tonlarda olması gerekir. Gergi veya alçıpan kullanılmasına izin verilmez. Özellikle masa veya herhangi bir mobilya, iç mekâna belirli bir ruh hali ve çekicilik verecek bazı düzensizliklere sahipse iyi olur.

İki tür vintage iç tasarım vardır: düz veya desenli duvar kağıdı. Onları saf beyaz tutmaya karar verirseniz, uygun mobilyalara ve ilgili aksesuarlara özellikle dikkat etmek önemlidir. Kesin bir desen varsa, tasarım öğeleri daha azdan daha fazla aynı renkte olmalı.

Vintage Design 

Aynı zamanda duvar kâğıdı, dinlenme kompozisyonunun geliştirileceği önemli bir nokta olabilir. Renklerin iç mekânın diğer kısımlarıyla birlikte gelmesini sağlayacaktır. Temelde üç çeşit duvar kâğıdı vardır:

Kuşlar, çiçekler, kelebekler desenli hassas pastel renkler. Ayrıca, bu grubun, basitlik ve derin anlamın mükemmel bir şekilde birleştiği Japon motifleri gibi sofistike çizimler kullanmasına izin verilir.

-Büyük ve kontrast desenli duvar kâğıdı. Bununla birlikte, bir duvarda böyle bir renklendirme ve geri kalanı kendinden renkli bırakmalı. Vintage bu malzemelerin kullanımını genişletti ve böylece tüm duvarları aynı stille uzaklaştı. 

-Klasik zarif figür, çok zıt değil, parlak renkler kullanılır.

Vintage simetrisi:

Gerçek vintage iç mekanları simetri eğilimindedir. Bu sadece dekorasyon tasarımıyla değil, aynı zamanda planlama ayrıntılarıyla da ilgilidir. Mobilya belirli bir şekilde bulunur ve belirli bir stile tabi olmalıdır. Bunlar, organik olarak uzun zaman önce uyum sağlayan tavanlar ve bodrum katlarında yatıyor. Eski aynalar, yemek masaları, şifonyerler, sandıklar- hepsi uygun! Bazı durumlarda, iyi bir sonuç yapay yaşlanma, çizilmiş çiziklerle verilebilir.
İlginizi çekebilecek makaleler