cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi türkiye

Yatak odası rahatlamak, uyumak ve zamanınızın çoğunu harcamak için gideceğiniz bir yer olduğundan, amacına uygun en rahat yer olmalıdır. Ancak doğru seçimler onu en rahat bölge haline getirebilir.

Bu alana girdiğinizde rahatlamak ve stresinizi hafifletmek için burasının uygun bir yer olduğunu hissedeceksiniz. İyi bir gece uykusu almak önemlidir ve bu sadece yatak odanız için doğru iç mekânı seçtiğinizde mümkündür. Aşağıda, iç mekândan yatak odanıza konfor getirmenin basit 12 yolu mevcut.

1. Renkleri Akıllıca Seçin:

Doğru renkleri seçmek çok önemlidir. Bazıları parlak temaları severken, diğerleri açık temaları sever. Bir yatak odası için, aynı zamanda güzel ve rahatlatıcı görünmesini sağlayan farklı rahat renklerin bir karışımı olmalıdır. Yumuşak tonlarda doğal renkler, yatak odanıza uyum getirmek için en iyi seçenektir.

2. Doğru Döşeme Yapın:

Yumuşaklık daima ayaklarınıza yerleştirilmelidir. Parke iyi ve güvenli bir seçimdir. Parke seçimi, odanın geri kalanının temasına uygun olacak şekilde olmalıdır. Ayrıca masif ahşap döşeme de kullanabilirsiniz. Ayrıca, reçine zemin kaplaması modern bir atmosfer için en iyi seçim olabilir. Halı için renklere dikkat etmeyi unutmayın, yani zemine uymalı veya haki, moleskin veya gri tonlarında olmalıdır.

3. Kumaş Seçimi

Kumaş aynı temaya sahip olmalı. Hafif ve rahat olmalı, böylece yakınlık hissi sağlar, gürültüyü azaltır ve hava akımlarını engeller. Yatak odası kumaşınız hafif ve doğal olmalıdır. Keten veya yün gibi tekstil ürünleri kullanılmalıdır.

4. Kumaş Tasarımı: 

Kumaş tasarımı oda tarzında harmanlanmalıdır. Kontrast renkler gençler için en iyisi iken, hafif temalar yaşlılar için olmalıdır. Yaratıcı çeşitlilik için, eşleşen iki baskıyı birleştirin veya en sevdiğiniz renklerin kalitesiyle oynayın ve rahat bir şekilde daha iyi görünmesini sağlayın.

5. Işıklar ile oynamak:

Sert floresan ışıkların sakinleştirici, doğadan ilham alan veya mum ışıklarla değiştirilmesi, yatak odanıza iyi bir ek olabilir. Mumlar yatak odasına güzel bir ışık getirir ve bu nedenle yoğun bir özenle kullanılmalıdır. Hafif kokulu mumlar yoğun ışık sevenler için harika olabilir. Duvara monte okuma lambaları yatak alanı için doğru seçim olacaktır.

 6. Mobilya Seçimi:

Her zaman basit ve doğal mobilyaları seçin. Yatak odası için karmaşık tasarımlardan kaçının. Sıcaklık ve rahatlama sağlamak için yüksek kalitede ve doğal malzemeden yapılmış olmalıdır.

7. Depolama alanları:

Depolama alanları, yani dolaplar, çekmeceli sandıklar, odanın geri kalanıyla aynı temada boyanarak hayata geçirilebilir. Doğru köşelere yerleştirilmelidirler. 

8. Minimum Süslemeler: 

Çok fazla duvar resmi veya duvar dekorasyonu kullanmayın. Basit ve zarif görünmesi için süs eşyaları minimumda tutun. Kütüphane alanınız için, tüm kitaplarınızı tek renkli bir kağıtla kaplayın. Resim kullanıyorsanız, sevdiklerinizi kullanın. Yatak odanızda bir kolaj duvar yapmak iyi bir seçim değildir. 

9. Yatak Süslemeleri: 

Yatak dekorasyonlarınızı minimumda tutun. Keçeli örtü veya yün kullanmak iyidir. Minderlerle yatağınızı abartmayın. Çok renkli yastık kılıfları ile farklı boyutlarda yastıklar en iyi seçim olacaktır 

10. Doğal Kokular:

Odanızı doğal kokularla zenginleştirmek yatak odanıza harika bir görünüm kazandırabilir. Balmumu mumları, uçucu yağlar ve ev yapımı keten spreyi, odanızı taze kokularla zenginleştirmek için mükemmeldir.

11. Yeşil Bitkilerin Kullanımı:

Bitkiler doğal sakinleştirici etkiye sahiptir, bu nedenle yatak odasına yatıştırıcı bir dokunuş verir. Özel bakım gerektiren çiçeklerden kaçının. Bonsai ağaçları veya asma teraryumlar yatak odanıza verimli bir güzellik getirir ve mükemmel bir seçim olacaktır.

12. Dağınıklığı En Aza İndirme: 

Aksesuarların ve diğer öğelerin minimum kullanımı iyidir. Yatak odanızdaki dağınıklığı ortadan kaldırır. Sadece gerekli öğeleri saklayın ve ekstra konfor getiren şeyler eklemekte tereddüt etmeyin.
İlginizi çekebilecek makaleler