For Consultation

Blog

Ev dekorasyonu ve iç tasarımda formaliteden bir kopuşu simgeleyen ve daha etkileyici bir yaşamı kucaklayan 1970'ler, modern bir bükülme özelliği taşıyan fütürist dünyanın heyecanıyla geri döndü. Ancak biraz haksız bir şekilde, 1970'ler, tarzın unutulduğu bir on yıl olarak hatırlanıyor, ancak bu takma ad hak edilmemişti. Heyecan verici renkleri, malzemeleri ve desenleri ile bugün 70'ler dekorunun keyfini evinizde çıkarabilirsiniz.

1970'lerin iç tasarımı, önceki sanat ve zanaat hareketinin en şık yönlerinin birçoğundan yararlanarak on yılın canlandırıcı ve umutlu havasını yakalar. Evinizi dekore etmenin daha maksimalist bir yoluna çekilip çekilmediğini düşünmek için mükemmel bir tema.

Bu noktada, burada aradığımız şeyin 50 yıl önceki dekorun birebir aynısını yapan bir müze sergisi yaratmak değil, 1970'lerden ya da 70'lerin yeniliklerinden bir mekan için ilham almak olduğunu hatırlamakta fayda var.

Bugün, evinizi ucuz hissetirmeden biraz ışıltı katmak için size bazı ipuçları vereceğiz.

70'lerin iç tarzından havalı renkler

Daha önce de belirtildiği gibi, 1970'lerin iç tasarımı, renklerden büyük ölçüde yararlanır ve birçoğu o yıllar için ikoniktir.

Parlak ve zengin renkler

Nötrler ve kahverengiler 70'lerde popülerken ve bugün de öyle kalırken, parlak, zengin renklerle dekorunuza moda tonlar eklenebilir.

interior design

1970'lerin ana rengi olan turuncu

Ayrıca, biraz daha ateşli bir şey arıyorsanız, turuncu 70'lerin canlandırıcı ve heyecan dolu mükemmel rengidir.

living room design

Farklı yeşil türleri

70'lerin keyifli bir bükümünü sağlayan diğer renkler arasında yeşil bir ipucu olan renkler bulunur. Deniz yeşili, mekana hakim olmadan öne çıkan parlak bir renktir.

home decor

Ayrıca zeytin yeşili ve haki tonları nötr tonları kullanacağınız alanlardaki boşluğu dolduracaktır. Yumuşak ve canlandırıcı, sarı ve turuncu da dahil olmak üzere birçok modaya uygun dekor trendi ve rengi için sofistike bir temel oluştururlar.

1970'lerden ilham alan iç tasarım için desenler

70'lerde, ince profilli mobilyalardan zarif, son derece konforlu mobilyalara belirgin bir geçiş oldu. On yılın gündelik sosyalleşmeye ve geniş açık alanlara kaymaya verdiği önemle, evler küf için mükemmel ortamlar haline geliyordu. Cesur desenleri ve renkleri karıştırmak 70'lerin ayırt edici özelliği haline geldi ve bugün de aynı derecede popüler.

Dönen şekiller ve desenler

Dönen şekillerin neşeli kullanımı 70'lerde iç tasarımın temel taşı olmuş olabilir, ancak sınırlı kullanımı tamamen 2021'de görüyoruz. Akışkan şekillerde kullanılan zıt renkler 70'lerin dekoruyla eş anlamlıdır ve bunu kolayca yapabilirsiniz çünkü eğlencelidirler. Cesur oldukları için bu tasarımları minderler ve hatta abajurlar gibi daha küçük parçalar üzerinde kullanmayı düşünün, ancak bunun hayal gücünüzü sınırlamasına izin vermeyin. Görünümü seviyorsanız ve perdeleriniz için istiyorsanız, bunun için gidin!

Çok sayıda dik açıya sahip geometrik tasarımlar moda oldu ve bugün bile dünyanın dört bir yanındaki evlerde beğeniliyor.

Çiçek desenleri

Hippi devriminden ve doğaya dönüşten yola çıkarak; büyük saksı bitkileri, palmiye esintili baskılar ve hatta meyve desenleri popüler hale geldi ve 70'lerin dokunuşunu bugün dilediğiniz gibi deneyimlemenizi sağlıyor. Çiçek desenlerine uygun olarak büyük miktarlarda da mevcuttur.

decor company

Tasarımın kendisi ne olursa olsun, cesur renkler kullanmak bu trenddeki desenlerden en iyi şekilde yararlanmanın sırrıdır.

1970'lerin iç tasarımı için kullanılacak malzeme fikirleri

1970'lerde hangi kumaşlar kullanıldı?

Belirtildiği gibi, 70'ler temalı alanınız için doğru renk ve desen çok önemlidir. Dekorunuza entegre ettiğiniz çoğu parça için ipekten yüne her türlü malzemeyi kullanabilirsiniz ama 70'lerin ikonik bir malzemesi olan kadife'yi dışarıda bırakmak bize yakışmaz!

interior decoration

Kadife

1970'lerde farklı kadife türleri popülerdi. Bugün, özellikle modada kadife, koyu mavilere, yeşillere ve siyaha biraz ayrıntı ve doku eklerken, 70'lerde desenli ve renkliydi - vahşi ve sınırsızdı. Denemeye cesaret edenler için parlak kadife ev mobilyalarını evinizde mükemmel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin!