For Consultation

Blog

Organik şekiller, odak noktasının doğadan, biyofilik tasarımdan alır.

Doğadan ilham alan bir masanın yumuşak kıvrımlarından çiçek şeklindeki bir avizenin narin tomurcuklarına kadar tüm küçük detayları içerir; doğanın asimetrilerini betimleyen biyofilik vurgular yüksek talep görmektedir. Tüm malzemeleri doğa anadan ilham almıştır.

İç tasarımdaki organik şekillerin ya çok düzensiz ya da yuvarlak bir abajurda görülebileceği üzere daha düzenli ya da çok daha fazla olabileceğini kolayca gözlemleyebilirsiniz.

interior design

Şekli ne kadar düzensiz olursa olsun, bu eğilim mobilya, aydınlatma ve dekoratif parçalar, kilim, duvar sanatı, kemerlerin iç tasarım ve ev dekorasyonundaki popülaritesinde görülür.

Alanınızda büyük olasılıkla zaten sahip olduğunuz çapraz, yatay ve dikey çizgilerle birlikte düzensiz çizgiler kullanma ile denge sağlanır. Ve bu aslında iç mimarlar için önemli bir tasarım ilkesidir.

Bir iç tasarımdaki organik şekiller nasıl hissettiriyor?

Organik şekilleri evinize dahil ederek mekanınızda bir yumuşaklık ve hareket hissi yaratacaksınız. Şekil ne kadar düzensiz olursa, o kadar fazla hareket gösterecektir. Daha fazla düzensizlik, doğada bulabileceğimiz organizmalara benzer şekilde daha doğal ve organik tasvir edeceği anlamına da gelir.

home decor

Kesin çizgiler yerine daha doğal şekiller, evinizde veya belirlenmiş yaratıcı alanınızda daha fazla yaratıcılığı etkilemek için kullanılabilecek daha büyük bir yaratıcılık ve özgürlük duygusu da verecektir.

Organik Şekilleri İç Tasarımda Kullanmanın İpuçları!

Bir iç tasarımda organik şekiller elde etmek için birkaç basit ve kolay ipucu var. İşte bizi en çok heyecanlandıranlardan bazılarına geliyoruz!

1. Doğal malzemelerde organik şekiller kullanın

Evinizdeki doğal hissi arttırmak için sadece organik bir şekil seçmeyin, aynı zamanda doğal malzemelerden yapılmış olmasına da özen gösterin.

interior decoration

Mekanınızda yuvarlak bir ahşap sehpa veya mutfak masanızda düzensiz bir ahşap vazo, organik formda yapılmış bir sepet lamba - bunlar organik şekilleri doğal malzemelerle nasıl birleştirebileceğinize dair sadece birkaç örnek. Hepsi daha da doğal bir his yaratmak için.

2. Banyolarınıza Organik Şekiller Ekleyin

Banyonuzda özel bir odak noktası oluşturmak için yuvarlak bir küvet ve duvara monte yuvarlak bir lavabo ekleyebilirsiniz. Duvara monte musluklar ile kavisli bir lavabo da ekleyebilirsiniz.

bathroom design

Yuvarlak aksesuarlara sahip bir banyo lüks ve modern görünüyor. Yuvarlatılmış şekiller ayrıca yumuşak ve yatıştırıcı bir ruh hali yaratan bir spa hissi yaratmaya yardımcı olur.

3- Kıvrımlı bir sallantılı süs seçin

Biyofilik bir iç mekanda odak noktası oluşturmak için kavisli ve sallantılı bir süs seçebilirsiniz. Oturma odanıza veya mutfağınıza veya bu konuda başka bir odaya ekleyebilirsiniz. Bugünlerde özellikle organik rattandan yapılmış ya da boyalı daha geniş ve kavisli sarkıt lambaları seviyoruz.

living room design

4. Yuvarlak veya Yarım Daire Banyo Aynası Seçin

Banyonuzu çarpıcı bir hale getirmek için dikdörtgen bir ayna yerine çarpıcı bir yuvarlak banyo aynası tercih edin.

Çerçeveli veya çerçevesiz bir yuvarlak ayna seçebilirsiniz. Her şey, stil tercihinize ve bu çerçevenin ne kadar etkili olmasını istediğinize bağlıdır.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin!