For Consultation

Blog

İspanyol Tarzı İç Tasarım:

İspanyol iç tasarımı, rustik villaları, güneşli verandaları ve eskiden gelen, sağlam bir aile duygusunu akla getiren canlı, renkli bir Akdeniz tarzıdır. Diğer tasarım stillerinden farklı olarak, İspanyol dekorunu kendi evinizde elde etmek oldukça kolaydır.

Bu etki ile İspanyol iç tasarımı, kıyı şeridinden esinlenilmiş maviler, yeşiller, beyazlar ve kahverengilerden oluşan bir renk paletine sahiptir.

Pişmiş toprak kırmızıları ve portakallarının sıcaklığı, döşeme ve çatılar için pişmiş toprak kiremitlerin yaygın olarak kullanılması İspanyol renk şemalarındaki diğer önemli oyunculardır.

İspanyol tasarımında ki taş ve seramik unsurlar, seramik, dövme demir parçalar, mumluklar ve oymalı ahşap paneller ile birlikte çok yaygındır. Bakırın metal aksanları da bu tasarım stili için önemlidir.

İç tasarım şirketi

Mükemmel çevreleme nasıl yapılır:

Duvarlar genellikle yumuşak dokunuşlu sıva dokusuna sahiptir veya suni bir yüzeyle kaplanır - boyut oluşturmak için fırça darbeleri, sünger desenleri veya aynı renkteki değişen tonların kullanıldığı bir boya tekniği uygulanır.

Tipik renkler Akdeniz'den etkilenen sıcak ve soğuk tonları ve kahverengimsi gri, yanmış turuncu, çikolata kahverengisi, çivit mavisi, koyu kırmızı ve hardal sarısı gibi toprak tonlarını içerir.

Geleneksel İspanyol tarzında pek çok iç mekanda ahşap çerçeveli pencereler ve ahşap kirişler ve dekoratif teneke karolarla süslenmiş veya tamamen ahşaptan yapılmış oyma paneller ve tavanlar vardır.

İç tasarım şirketi

Zeminde nasıl kullanılır?

Tamamen halı kaplı alanlar İspanya içlerinde nadir görülür. Genel olarak, evin her yerine tek tip bir sert döşeme yüzeyi yerleştirilir ve küçük halılar geniş alan halılarıyla vurgulanır.

Geleneksel İspanyol halıları basamaklı sıralarda düğümlü dokumaya sahiptir. Nötr bej veya kirli beyaz, yumuşak yeşil ve sarılar doğrusal desenli tasarımlar için arka plan oluşturur.

İspanyol tarzı bir evde en geleneksel döşeme seçeneği parkedir, ancak bütçeye duyarlı tasarımcılar kayrak, ağır, mat yüzeyli seramik veya koyu renkli harçlı pişmiş toprak karo gibi alternatif döşeme seçeneklerini tercih edebilir.

İç tasarım şirketi

 Ayrıntılarda:

İspanyol iç tasarım aksesuarları arasında kumaşlar, ferforje ve çanak çömlek bulunur. Dokuma pamuk atma halıları ve pamuğun simli renkleri ile cam pencere muameleleriyle kumaşlar tasarıma dahil edilebilir.

Ferforje çubuklar pencere işlemlerini asmak için kullanılabilir. Tasarım planınıza daha fazla dövme demir eklemek için kapı tokmakları, dolap ve kapı donanımı, duvar aplikleri, avizeler, başlıklar ve şömine kapakları gibi çeşitli dekoratif parçalar kullanın.

Rasgele, küçük çanak çömlek grupları ve büyük vazolar, geleneksel ve karışıklık yaratan stil yaratır.

İç tasarım şirketi

Hangi mobilya parçası iç mekanda kullanılıyor ?

İspanyol tarzı evler de genellikle deri ve Mission tarzı koyu ahşap mobilyalar kullanılır.

Bazı yaygın koyu renkli ahşap seçenekleri maun, ceviz, abanoz, balkabağı, tik ağacı ve gül ağacı içerir. Geleneksel mobilyalar, İspanyol tarzı bir evin yumuşak kemerleriyle ve oymalı ahşap paneller gibi tuhaf mimari unsurlarla tamamlayıcı bir kontrast sağlar.

Düz sırtlı deri koltuklar, ağır ahşap banklar ve dokuma pamuklu kumaşlardan döşemeli ahşap sandalyeler seçebilirsiniz.

İç tasarım şirketi