cloudfront
Jumeirah Village’daki Çağdaş Villa Projelerinin Tasarımı ve Uygulaması

Son zamanlarda Algedra tarafından uygulanan Dubai'deki Emirates Hills'in hemen arkasında yer alan Jumeirah Village'daki villa projesi, canlı iç mekanı ile dikkat çekiyor.

Klasik villaların dışı, çok sayıda yeşil alan ve bahçeye sahip olduğu için Jumeirah Village bölgesi için durum farklıdır. Sakin atmosferinden ve Jumeirah Village’ın huzurundan ilham alan zarif çağdaş iç tasarım, 3 tasarımcının tasarım ve ekip çalışması sonucu hazırlanmış olup 260 saat sürdü.

.

Jumeirah Village bölgesinde nadir görülen bu villa, stilistik bir iç mekan seçimi içermekte olup sahibinin orijinalliğini yansıtmaktadır.

Havuz alanına ve bahçeye açılan açık alan ve cam kapılar, çok fazla beyaz ışık içeren toprak rengi renk paleti ve dekorda bazı ek renkler kullanarak iç mekanın daha da geniş olmasını sağlamaktadır.

Genellikle bu kez çağdaş tarzda bir laminat kullanılmış, bu lüks villanın katma değeri olan masif parke döşeme ile değiştirilmiştir.

Yemek alanında, cömert kadife ve metal kaplama kombinasyonunun konforlu sandalyeleriyle dikkat çeken eşsiz bir yemek masası bulunmaktadır.

Mobilya parçaları ve ayna çerçevelerinin metalik yüzeyleri, koyu ahşap zemin ve toprak renkleri, asil döşemeler ile birlikte parlak yüzeyler, tasarımcılar tarafından mekanı boyutlandıran çeşitli dokuları karıştırma tekniği olarak kullanılır.

İngiliz havlusu, vazolar ve mumluklar gibi ölçülü olarak kullanılan dekorasyon ve dekor detayları, ortama canlılık kazandıran çağdaş stilin ayırt edici özellikleridir.

Renkli kristal avizeler aydınlatıldığında duvarlara parıltı verir ve yatak odalarında ambiyans yaratan bir ışık oluşturur. Diğer alanlarda da güzel bir asma tavan bulunmaktadır.

Duvarlarda ki süslemeli lüks duvar kağıtları, bu güzel evin odalarına rahatlık hissi katmaktadır.

Beyaz renkli şık ve modern olan mutfak ve ortada ki hazırlık alanı sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda saklama için kullanılan düzen ve alan nedeniyle pişirme için de süper bir işlevsel ortam yaratmaktadır.

Bu lüks villa sahiplerinin rahat yaşaması için iç mekanda akıllı ev sistemi otomasyonu gerçekleştirdi.

Özel ALGEDRA dokunuşu olarak- geleneksel aynalar yerine tasarımcılar dekor için özel cam damla duvar kompozisyonları kullandılar.

Kişiselleştirilmiş ürünler, yastıklar üzerine süslenmiş baş harfler ve benzeri olmayan özel mobilya parçaları kullanılmıştır.

 

 
İlginizi çekebilecek makaleler