For Consultation

Blog

Her tasarım tarzının, her detayın mekanın karakterini yansıtması gereken kendi zorlukları ve özellikleri vardır. Aksi takdirde mekanın hizmet verdiği alan ve tasarımla olan bağlantısı arasında kopukluk oluşacak ve bu da müşteriler için itici bir etki yaratacaktır.

Algedra tasarımcıları ve mühendisleri, “Özel bir restoranı güzelleştiren ve diğerlerinden farklı kılan tasarım öğeleri aslında ayrıntılarda gizlidir” diyor.

interior design

Özenle tasarlanan ve benzersiz bir atmosfere sahip olan restoranlar, kullanılan malzemelerden seçilen desen ve motiflere, masa ve sandalyelerin uyum ve rahatlığından mekanın konseptini yansıtan aksesuarlara kadar her şey düşünülerek her zaman daha davetkar bir hava yayar. 

Bugün sizleri yetenekli ve profesyonel tasarımcılarımız tarafından endüstriyel bir etki yaratmak için yeni tasarlanan özel bir restoranla tanıştıracağız.

interior design company

HumHumeh restoran, endüstriyel tasarıma atıfta bulunarak etkili bir yemek deneyimini karakterize eden bir alan dizayn eden Dubai merkezli Algedra Grubun parlayan bir incisidir.

Profesyonellerimiz, HumHumeh restoranını beton zeminler, krem renkli alçı duvarlar ve tuğla renkli kare fayanslarla uygulamıştır. Bir dizi pencere, doğal ışık alan harika bir araziye akarken, bir dizi ızgara metal panel tavandan sarkıyor.

interior design companies

Algedra Grup Tasarım Başkanı Tareq Skaik, “Mekanın endüstriyel kalitesi, gri, yeşil ve siyahtan oluşan sessiz bir renk paleti ile eşleştirilmiş beton, çelik, alçı ve ahşap gibi minimal ve bitmemiş malzemelerin kullanımıyla vurgulanıyor” diyor. 

Mutfak, restoranın bağlantı noktasıdır. Bir mutfak, kazançlı amaçlar için çok dekoratif bir öneme sahip gibi görünmese de tam tersine bar ile sosyal alan arasında yumuşak ve şık bir geçiş yaratması gerektiği için en önemli noktalardan birini oluşturmaktadır.

decor company

Bir mutfak, müşteriye şık görünmenin yanı sıra, personel için işlevsel ve kullanışlı olmalıdır. Restoranın birçok alanında olduğu gibi burada da endüstriyel modern bir tasarım tercih edilerek hem şık hem de işlevsel bir geçiş alanı tamamlandı.

decor companies

Bu restoran HumHumeh, “50'li ve 60'lı yılların Amerikan sanayileşmesine rustik bir cazibe ile” atıfta bulunuyor. Algedra tasarımcıları tarafından kullanılan çeşitli yeşil ve ahşap renklerde fiberglas yemek sandalyesi ve bar taburesi bulunmaktadır. Sandalyeler ve duvarlardaki yuvarlak kenarlar gibi diğer kavisli detaylar marka hikayesine gönderme yapıyor.

Algedra mühendisleri ve tasarımcıları, 1960'ların kültürlerarası hareketlerine kuş motifli bir tuval uygulamayı seçerek restoranın menüsü ile binanın endüstriyel geçmişi arasında bir denge kurmaya çalıştılar.

the best interior design company

Projenin amacı, hem mevcut mekansal duruma, endüstriyel binasına referans vermek hem de müşterilerini ve yemeklerini karakterize eden bir alan yaratmaktı.

Bu kaba malzemeler ve minimal renkler, resmi bir endüstriyel motif kullanarak alan boyunca kontrast oluşturuyor. Yeşillik, dekorasyon ve işlev arasındaki dengede önemli bir rol oynuyor.

Tam dengeli bir ticari ve konaklama alanı elde etmek ve hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için bizimle iletişime geçin.