For Consultation

Blog

Sanayi devrimi ve savaş sonrası döneme dayanan yüzyıl ortası modern tasarımın ortaya çıkışı, Amerika'da 20. yüzyılın ortalarında başladı, 1930'larda şekillendi ve 1960'lara kadar sürdü.

Şık çizgileri organik şekillerle birleştirmesi, geleneksel parçaları yeniden tasarlamak için yeni malzemeler ve yöntemler kullanması ve gelişmeye devam etmesiyle bilinir.

Yüzyıl ortası modern ev

Yüzyıl ortası modern bir ev, şık, pratik mobilyalar, alçaltılmış bir çatı veya tavan, evin yanlarında ve arkasında büyük pencereler ve dış mekana vurgu ile süslenmiş açık plan düzeni ile genellikle tek katlı olacaktır. Kökenlerinden bu yana ev dekorunun ötesine uzanır ve iç tasarım kültüründe büyük bir rol oynar.

interior design

Yüzyıl ortası modern dekor, zarif sandalyeler, detaylarıyla vurgulanan lambaları ve TV sehpaları ile eş anlamlıdır; Konik bacaklara, cesur renk patlamalarına, şık krom gibi malzemelere ve geometrik desenlere sahiptir.

interior design companies in Abu Dhabi

Yüzyıl ortası modern mobilyalar, mobilyanın küçük evlerde ve apartmanlarda kasvet bırakmak yerine alanı korumak olduğu tasarım ilkesine dayalı olarak çok işlevli olacak şekilde tasarlanmıştır. Orjinal parçaların üst üste istiflenebileceğini, katlanabileceğini veya iç içe geçebileceğini sık sık göreceksiniz.

decor company

Zamana direndi ve bugün evlerimizde, kurumlarımızda ve ofislerimizde daha fazla olmasa da şık olmaya devam ediyor. Yüzyıl ortası modernin özü ve bugüne kadarki popülaritesinin nedeni, ikonik parçaların sadeliği ve işlevselliğinde yatmaktadır.

interior design companies in UAE

Karıştır ve eşleştir malzemelerinin kullanımı, onları herhangi bir eve mükemmel bir ek yapar. Ayrıca günümüzde ev ve mobilya satın alanların yüzyıl ortası tasarımıyla büyüdüğü, yani stil ile olan bağlarının biraz nostaljiyi geri getirdiği de söylenebilir.

Orta Yüzyıl Moderni İçin 6 İpucu

1- Kontrast Malzemeler ve Kumaşlar

Ahşap, beton, çelik gibi doğal malzemelerin insan yapımı malzemelerle yan yana gelmesi, yüzyıl ortası modern iç mekanları tanımlar. Fiberglas, kontrplak, köpük, alüminyum ve plastik laminatlar gibi yeni malzemelerin keşfi, mobilya tasarımlarına uygulandı ve tasarımcılar arasında devrim niteliğinde kabul ediliyor.

decor companies

2- Minimal Süsleme

Yüzyıl ortalarındaki modern evlerde, genellikle küçük biblolar veya koleksiyonlar değil, büyük heykeller veya bitkiler gibi cesur, iddialı parçalara sahip olmak yaygındır. Basit temellere odaklanarak ve görünümü tamamlamak için birkaç aksesuarla dağınıklığı, kullanılmayan veya sevilmeyen öğeleri kullanmaktan kaçının.

interior design company in UAE

3- Nötr ve Koyu Renkler

Yüzyıl ortası renk paleti, 1950'lerin parlak tonlarından 1960'ların toprak tonlarına kadar uzanıyordu. Cesur renkler, minimal, düzenli odalara görsel odak getirir; siyah, beyaz veya gri ile kontrast oluşturmak için kullanılır.

decor companies in Dubai

4- Geometrik Şekiller

Yüzyıl ortası modern mobilyaların sadeliği, bir odaya karakter katan geometrik desenlerin kullanımını memnuniyetle karşılar. Yıldız patlamalarına benzeyen desenler, atomik ve bumerang özellikleriyle baskılar, sanat eserleri, aynalar, saatler ve kilimler yaygın olarak kullanılmaktadır.

interior design company

5- Dış Mekan ve İç Mekan Arasındaki Bulanık Çizgiler

Yüzyıl ortası modern tarzı, açık kirişlerden ahşap panellere ve bozulmamış tuğla duvarlara kadar bir odadaki doğal unsurlardan tam olarak yararlanmayı vurgular.

interior design company in Abu Dhabi

6- Form Fonksiyonu Takip Eder

Yüzyıl ortası modern tasarımı tanımlayan temel ilkelerden biri, 'formun işlevi takip ettiği' fikridir. Başka bir deyişle, modernizmden etkilenen mobilyalar, nesneler ve binalar kullanım amaçlarını yansıtacak şekilde tasarlanır; yani, pratik olmadıkları kanıtlanırsa, bunlara ihtiyaç yoktur.

interior design companies

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin.