cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi türkiye

Oturma odası, evin en önemli odalarından biri, çünkü aile üyelerinin ve misafirlerin bir araya geldiği alan, bu yüzden zarif ve konforlu olmalı. İkincisi, oturma odası tasarımı ev sahiplerinin zevkini ve yaşam tarzlarını yansıtır, bu nedenle lüks, sofistike ve bazı zarif ögeler göstermek istiyorsanız, oturma odasını tasarlarken en küçük ayrıntıya bile dikkat etmelisiniz. Oda tasarımına lüks bir dokunuş katmak için harika bazı ipuçları:

Mobilya ile başlayın:

Önce mobilyalarla başlayabilirsiniz. Kanepelerin tasarımını ve rengini seçmek çok önemli ve aksesuarların geri kalanını renklere ve desene göre koordine edebilirsiniz. Altın rengindeki kum renkleri, kahverengi, bej ve tonları en lüks renkler için uygun olarak kabul edilir. Ardından, uzun süre kaldığınızda gözlere zarar vermeyen yumuşak renklerin kullanımını hesaba katacak olursanız odaya sadelik ve zarafet katmak için kullanabileceğiniz beyaz ve gri renkleri geliyor.

refreshing living room design

Kanepe Kumaşları:

Kanepelerin ve perdelerin kumaşının belirlenmesi çok önemli. Bazı kumaşlar ortama lüks katıyor, yani ipek ve kadife kumaşlar özel bir parlaklığa ve zarafete sahipken, bir ayrım yaratmak için hafif ve ince desenli kumaşlar ekleyebilir ve kanepeler, sandalyeler ve yastık kumaşları arasında iki tür kumaş veya iki rengi karıştırabilirsiniz.

 brown-themed living room

Duvar Rengi Seçenekleri:

Mobilyadan sonra duvar rengi seçimi gelir. Basit olmalı ve oda mobilyalarının rengine uymalıdır. Altın, bej ve açık kahverengi arasında karışık renkli altın duvar kâğıdı veya desenli duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Bu etkenler kesinlikle boş alana lüks katacaktır. 

Tavan ve Döşeme Tasarımları:

Tavan tasarımında, büyük avizelerle birlikte ortama bazı klasik süslemeler eklemek, boş alanda önemli bir fark yaratacaktır.

Zemine gelince, önce granit ve mermer, daha sonra parke ve seramik daha sonra diğer materyallerin kullanımı söz konusudur. Sentetik yerine doğal malzemenin kullanılması da büyük bir fark yaratacaktır.

 luxury living room design

Duvar dekorasyonu: 

Altın çerçeveli büyük resim veya eski ahşap gibi lüks duvar süslemeleri, klasik tablolar veya ortama büyük aydınlatma ve lüks samimi bir atmosfer katan klasik lüks lambalar kullanmak harika olur. Ayrıca, ahşap şömine lüks olan bir atmosfere ayrıca zarafet, samimiyet ve sıcaklık katar.

Halılar:

Klasik desenlerle veya herhangi bir desenden yoksun bir Tebriz halısının seçimi evinizi lüks hale getirir. Mükemmellik katacağı için çok uygun bir seçim olacaktır.

Diğer Dekor Ögeleri:

Duvar lambaları, avize veya köşe lambaları, tasarımcı uygun formları seçmeyi başardıysa yerin güzelliğini gösteren en önemli aksesuarlardır.

Heykeller ve masa süslemeleri ve kristal eserler kullanmak odaya büyük bir dokunuş katacak. Doğal güllerle bazı vazolar eklemek boş alanda da çok güzel olacaktır. 

Öte yandan, zarafet ve lüks mutlaka nötr ve basit renkler kullanmak anlamına gelmez, çünkü bazı parlak ve cesur renkler eklemek, uyumlu renkleri seçip doğru bir şekilde dağıtırsanız ihtişamla tutarsızlık yaratmadan odaya canlılık ve parlaklık katacaktır.

 
İlginizi çekebilecek makaleler