For Consultation

Blog

Penthouse daireler, binanın en üst katlarında bulunan ve çoğunlukla dünyanın en büyük başkentlerinde bulunan gökdelenlerin son katındaki dairelerdir.

Bu dairenin yapımının ana fikri, dairenin dört tarafının dış kısmının camdan yapılmasıdır. Panoramik şehir manzaralarını en yüksek noktadan sunmaktadır. En iyi özelliklerinden biri, bir katın tamamını işgal etmesidir. Eksiksiz mahremiyet bakımından, bir villanın sunacağına benzer bir yaşam tarzı sunar.

Bir başka harika karakteristik özelliği ise penthouse dairelerin restoranların, otellerin ve alışveriş merkezlerinin kolayca ulaşılabileceği bir noktada, kentin ortasında yer almasıdır, ancak aynı zamanda şehirdeki tüm seslerden uzakta, tenha bir özel alan sunmaktadır. Penthouse daireler normal bir daireden çok büyük, bir villaya eş değer alan imkanı sunmaktadır.

ALGEDRA İstanbul; teras, yüzme havuzu, oturma alanı dışında aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için penthouse dairelere birçok şey ekleyerek daha lüks hale getirmektedir.

Dış oturma alanınızı serbest bırakın:

Demek istediğimiz bir penthouse daire rahatlama konusu etrafında döndüğü için rahat bir oturma alanı sağlamaktadır.

ALGEDRA Interior Design İstanbul uzmanları, alçak tavanlı orta sehpaların yanı sıra siyah ve beyaz mobilyaların L şeklinde kullanılmasını tavsiye ederken rahat bir ayak iskemlesi olarak bir yan koltuk kullanılabilir.

Daha fazla rahatlamak için ve havadaki romantizmi arttırmak için balmumu lambasına ek olarak iki yastıklı ve arka kısmı yüksek olan bir kanepe kullanarak özel bir oturma köşesi oluşturun.

Family Penthouse Design

İç Kısım:

Büyük cam pencereler güzel bir şehir manzarası sunarken, daha fazla lüks ve rahatlamak için konforlu lüks koltuklara sahip güzel bir kabul salonu oluşturulabilir.

Oturma odasındaki duvarı, mermer parçalarıyla dalgalı yaparak ve bu mermer katmanlarından biri ile  olağanüstü bir görünüm verebilirsiniz. Küçük bir şömine tasarlayabilirsiniz, loş ışığı mekana sıcaklık katmak için koyu renklerle birleştirebilirsiniz.

Zarif mobilya parçaları, iki sallanan sandalye ile halı arasına bir masa ekleyerek modern ve geleneksel görünüm arasında bir araya getirin. Yemek odasında, 8 ila 16 kişiye uygun bir masa bulmak kolaydır, ancak konfor sunacaklarını garanti etmek önemlidir.

Modern- geleneksel bir görünüm elde etmek için masanın üzerine modern sade bir görünüm kazandıran avizeler ekleyin, böylece beyaz bir masaya porselen ve metalden yapılmış sandalyeler seçerek ise, geleneksel dekorasyonlar için siyah metal ve eski moda avizeler kullanabilirsiniz. Bu zıtlık mekanın güzelliğini artıracaktır.

ALGEDRA İstanbul uzmanları, mekana sofistike bir görünüm katmak için tüm duvarı kaplamak üzere tercihen Brezilya gül ağacı ağaçlarından yapılmış bir kitaplık eklemenizi önerir. Ahşap paneller ve dekoratif oymalı süslemeler, mekana sıcaklık katar, ayrıca iç ve dış mekan bitkilerini de ekleyerek mekanlara canlılık katar

Bir penthouse için en iyi mutfak modern mutfaktır çünkü yaşam tarzına, tercihen lüks segmenti yansıtan mermer ve granit uygun olur ve genel olarak mutfak için gerekli olan temel öğeleri sağlar. İkinci kata gelince, tavanın güzelliğini vurgular, sarmal merdivenlere ve sessiz özel yatak odalarına ek olarak, hepsi evin güzelliğine ve inceliklerine katkıda bulunur.

modern and the traditional Penthouse Design

ALGEDRA İstanbul tasarımcıları, yatak odaları tasarlamak, farklı bir aydınlatma ve dekor için diyagonal pencerelerden yararlanarak en iyi seçenekleri sunacaklardır. Örneğin, yatak zemini için istenen geometrik tasarımlara sahip diyagonal pencereler veya tavan için çeşitli formlarda bazı asma ışıklar ortama eklenebilir.

Çocuk odalarına gelince, aynı zamanda bir oyun alanı ve çalışma alanı da sunan güzel, iyi aydınlatılmış, sağlıklı odalara sahip olarak zarafetten adil bir şekilde yararlanırlar.

Çatı katlarındaki zemin döşemelerinde lüksü sağlamak için ve parke veya mermer kullanılabilir.