For Consultation

Blog

19. yüzyılın ortalarında, birçok ev ve diğer binalar Gotik tarzda süsleme ile inşa edilmiştir. Avrupa’nın büyük katedrallerini süsleyen dikey boyut ve işçilik vurgusu romantikler için Gotik stili mükemmel kılar. Gotik iç tasarım, duvarlar, tavanlar ve zeminler için koyu renkler ile karakterizedir. Ancak, genellikle bu stillde geniş bir açık alan istersiniz, çünkü Gotik iç tasarımla daha da uçsuz bucaksız görünen küçük bir oturma odasına dekorasyon yapabilirsiniz. Bu tarz, evdeki bazı misafirler için rahatsızlık yaratabilir, ancak Gotik tarz aynı zamanda muazzam lüks ve mistik bir atmosfer sunabilir.

Bu stilin renkleri için koyu gölgeler kullanın, çok koyu görünüyorsa duvarları siyah gölgelerle boyamanız gerekmez. Bordo, lacivert, koyu kahverengide kullanabilirsiniz.

Mobilya parçaları iyi etki için ağır ve masif ahşap olmalıdır, ancak tasarımları özenle oyulmuş veya doğasında daha basit olabilir. Gotik Revival meşe mobilyalarının modern reprodüksiyonları etkileyici ortam yaratacaktır. Dönmüş ayaklı, kemerli tasarıma, oymalı detaylara ve peluş döşemeli mobilya parçalarına bakın.

Gothic interior design with dark shades

Daha fazla kontrast eklemek için kırmızı, beyaz veya mor renkte yastıklar ekleyebilirsiniz, diğer parçalar da karmaşık renklerde ve koyu olmalıdır.

Gotik iç tasarımdaki aksesuarlar, mumlar, dövme demir parçalar, heykeller, yaratık şeklinde heykelcikler ve haçlar gibi stilin bazı temel özelliklerini içerebilir.


Gothic Revival oak furniture

Odak noktası olarak ortaçağ halılarını asabilirsiniz ve kanepenin ya da şöminenin her iki tarafına yaratık heykeller yerleştirebilir ve daha fazla süsleyebilirsiniz.

Odada oyma stilde büyük pencereler bulunmalıdır. Avizeler, ferforje, dökme demir, sahte mum, şamdan vb.  bu stilde yer alabilir.

Profesyonel ve yaratıcı tasarımcılarımızla evinizi bu stille dizayn etmek zor değil, 00971528111106’dan bize ulaşın.